Ubisoft, Stadia Oyuncuları için Harekete Geçti

Ubisoft, oyuncu topluluğunun Stadia hizmetinin kapanması sonrasında hiçbir halde mağdur olmaması için harekete geçti. Ayrıntılar haberimizde sizi bekliyor.


İlginiz Çekebilir: Stadia, Önümüzdeki Sene Kapatılacak


Geçtiğimiz hafta içerisinde, 2021 yılında oyun kısmı kapatılan Stadia hizmetinin 18 Şubat 2023 tarihinde temelli olarak ortamızdan ayrılacağını öğrenmiştik. Duyuruda, mağaza aracılığı ile yapılan aygıt satın alımları, oyunlar ve eklentilerin fiyatları de bütünüyle iade edileceği söylenmişti.

Her ne kadar Stadia kapatılıyor olsa da, hizmetin öncüsü olduğu teknolojinin YouTube, Google Play ve Arttırılmış Gerçekçilik projelerinde kullanılmaya devam edilecek. Ayrıyeten temel teknolojinin oyun kesiminin gideceği istikamete uygun olarak ortakları tarafından da kullanılması sağlanacak.

Ubisoft, Stadia Oyunlarını PC’ye Aktarma İmkanı Sunacak

Bildiğiniz üzere geliştiriciler ve yayıncılar, oyunlarını PC ve konsolların yanı sıra Stadia kullanıcılarının da beğenisine sunuyorlar. Hal bu türlü olunca, oyuncu topluluklarının rastgele bir formda mağdur olmaması için de yavaştan harekete geçişler başladı. Birinci açıklama ise Ubisoft şirketinden geldi.

Fransız yayıncının Kıdemli Kurumsal Bağlantı Müdürü Jessica Roache tarafından The Verge sitesine yapılan açıklamada, “Stadia 18 Ocak 2023 tarihinde kapanacak olsa da, Stadia üzerinde sahibi olduğunuz oyunları Ubisoft Connect aracılığıyla PC’ye taşıma üzerinde çalıştığımızı paylaşmaktan ötürü memnunluk duyuyorum.” yorumunda bulundu.

Her ne kadar şimdilik net bir şey söylenememiş olsa da, durumun Ubisoft+ aboneleri için de tesiri dahil merak edilen ayrıntıların daha sonraki bir tarihte paylaşılacağı belirtilmiş.

Stadia kütüphanesinde Assassin’s Creed Valhalla ve Far Cry 6 üzere tanınan Ubisoft oyunları bulunuyor ve her bulut hizmetinde olduğu üzere, şayet âlâ bir temasınız var ise güçlü bir bilgisayara sahip olmasanız da son teknoloji oyunları oynayabilmeniz mümkün oluyor.

Başa dön tuşu