Steam’in yapacağı 3 büyük indirimin tarihi ortaya çıktı

Oyuncular tarafından vazgeçilmez bir platform haline gelen Steam tarafından yapılması beklenen indirimlere ilişkin tarihler ortaya çıktı.

Steam’in yapacağı 3 büyük indirimin tarihi ortaya çıktı

Steam Database tarafından ortaya çıkarılan ve oyun severler tarafından merakla beklenen indirim günleri Cadılar Bayramı İndirimi, Sonbahar İndirimleri ve Kış İndirimleri olarak isimlendiriliyor. Steam kullanıcılarına sunduğu büyük indirimler ile kısa müddette oyuncuların vazgeçemediği bir platform haline gelmeyi başardı. Her yıl tertipli olarak indirimler yapan platformun önümüzdeki vakitlerde da indirim yapması bekleniyor. İndirim günlerinde Steam’de yer alan birçok oyunda indirim yapılırken yeni çıkan oyunlarda da indirimlerin yapılması oyun severleri bir epey mutlu ediyor.

Steam kullanıcıları resmi indirim günlerini merakla bekliyor ancak Steam yapacağı indirimlerin tarihlerini evvelce resmi olarak açıklamıyor. Steam Database tarafından ortaya çıkarılan ve oyun severleri heyecanlandıran indirim tarihlerinin ortaya çıkmasını sağlayanlar ise oyun geliştiriciler.

Ortaya çıkan resmi indirim günleri

Steam tarafından her yıl sistemli olarak yapılan indirimler çıkış gününe kadar kullanıcılara açıklanmıyor. Resmi olarak ilan edilmeyen lakin Steam Database’in sitesinde yer alan bilgilere nazaran beklenen indirim günleri şu halde;

Cadılar Bayramı İndirimi: 28 Ekim – 1 Kasım

Sonbahar İndirimleri: 26 Kasım – 3 Aralık

Kış İndirimleri: 19 Aralık – 2 Ocak

Başa dön tuşu