CS:GO Tüm zamanların anlık oyuncu rekorunu kırdı!

Dünyaca ünlü olan ve Valve tarafından geliştirilen FPS oyunu Counter-Strike: Küresel Offensive, 1.305.000 anlık oyuncu sayısı ile tüm vakitlerin rekorunu kırmayı başardı.

CS:GO Tüm vakitlerin anlık oyuncu rekorunu kırdı!

Karantina günlerinde milyonlarca oyuncunun da meskenlerinde kaldığı bu günlerde oyun dalı şaha kalkmış durumda. Çünkü konutlarında sıkılan beşerler, kendilerini sinema, oyun vb arayışlara vermiş durumda. Hal bu türlü olunca oyun dünyasında da birbirinden farklı alanlarda, farklı rekorlar gelmeye devam ediyor.

Bazı oyunlar en çok indirilmeyi yakalarken, birtakım oyunlar ise online mühletleri ile rekor kırıyor. Bu haberimizde ise eş vakitli oyuncu sayısı ile tüm vakitlerin rekorunu kırmayı başaran iki oyundan bahsedeceğiz. Daha geçtiğimiz gün aşağıda görselini paylaştığımız Data 2 oyunu, 1,3 milyon anlık oyuncu sayısı ile tüm vakitlerin rekorunu kırmayı başarmıştı.

Ancak ortadan yalnızca 1 gün geçti ve dünyaca ünlü FPS oyunu Counter-Strike: Küresel Offensive bu rekoru, 1.305.000 anlık oyuncu sayısı ile tekrar kırarak bu manada liderliği eline aldı. Bu muvaffakiyetin en büyük etkenlerinden biri de karantina sebebi ile meskenlerinde kalan oyuncuların, konutta sıkılmamak ismine kendilerini oyuna vermiş olmasından kaynaklı olduğu düşünülüyor ve bu rekorların devamının geleceği kestirim ediliyor.

Tüm bunların yanında, Dota 2 ve CS:GO oyunlarının ikisinin de Valve , yani birebir oyun şirketi tarafından yapıldığının bilgisini verelim.

Sizce CS:GO bu rekoru elinde ne kadar daha tutabilir? Aşağıdaki yorumlar kısmında niyetlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

Başa dön tuşu