Steam Eş Zamanlı Oyuncu Sayısı Rekora Doymuyor

Oyuncuların dijital mağazaya olan ilgisi yeni yılda da azalmadan devam ediyor. Bu bağlamda da Steam eş vakitli oyuncu sayısı, hafta sonunda yeni bir rekora daha imza attı. Pekala yeni sayı kaç oldu? Ayrıntısı haberimizde.

Oyun kesimi ile sonlu düşünürsek, COVID-19 salgını hiç elbet ki biz oyunculara oldukça yaradı diyebiliriz. Yapılan indirimler, dağıtılan fiyatsız oyunlar ve birçok oyun için de sonlu vadeli oynama fırsatı ile keyifli vakitler geçirmiştik. Bu durumun elbette özellikle Steam mağazasına da geri dönüşü değerli olmuş ve özellikle 2020 yılı ve sonrasında, birçok sefer eş vakitli oyuncu rekoru kırılmıştı.

Güncel Steam Eş Vakitli Oyuncu Sayısı Kaç Oldu?

2023 yılına girmemizle birlikte, yeni bir rekor daha geldi. Geçtiğimiz yıl içerisinde otuz bir milyon eş vakitli kullanıcı eşiğinin geride bırakılmasının akabinde, haftta sonunda bu sefer da otuz iki milyon eş vakitli kullanıcı eşiği geçildi. Net sayı 32.186.301 iken, biz bu haberi yazdığımız sırada 25.618.666 olarak görünüyordu.

Son periyottaki kış indirimi ile kullanıcıların kütüphanelerine yeni oyunlar eklemeleri ve bu oyunlar ile vakit geçirmeye devam etmelerine ek olarak, son periyotta çıkmış pek çok oyunun tekrar tanınan hale gelmesinin de bu rekora katkısı büyük elbette. Hatta Steam mağazasında yeni eş vakitli oyuncu rekoru kırılır iken, Red Dead Redemption 2 ve Red Dead Online oyunlarında da 66.539 ile tüm vakitlerin yeni rekoruna imza atıldı.

Geride bıraktığımız yirmi dört saatlik vakit diliminde en fazla oynanan oyunlar ise şöyle;

  1. Counter-Strike: Küresel Offensive
  2. Dota 2
  3. Lost Ark
  4. Rust
  5. Call of Duty: Çağdaş Warfare 2 – Warzone 2.0
  6. PUBG: BattleGrounds
  7. Apex Legends
  8. Grand Theft Auto V
  9. Valheim
  10. Team Fortress 2
Başa dön tuşu