Spider-Man 2 için Halen 2023 Yılı Hedefleniyor

Marvel’s Spider-Man 2 oyunundan uzun vakitten sonra ses geldi. Gerçi bu beklediğimiz bir ses değil, ancak en azından ertelenmeyeceğini ve önümüzdeki sene satışa sunulacağını öğrenmiş olduk. Yaşanan son gelişmenin ayrıntıları haberimizde.

Devam oyunu Marvel’s Spider-Man 2, 2021 yılının Eylül ayındaki PlayStation 5 Showcase sırasında duyurulmuştu. Tekrar Insomniac Games tarafından geliştirilmekte olan oyunun, şimdiye kadar olan en destansı Spider-Man kıssasını bizlere anlatacağı söylenmiş ve 2023 yılında mevcut jenerasyon konsol için satışa sunulacağı belirtilmişti.

Spider-Man 2, 2023 Yılında Satışa Sunulacak

Arkadan geçen vakit zarfında, PlayStation 5 için çıkacak olan oyunlar hakkında birçok yeni gelişme yaşanmış olsa da, Marvel’s Spider-Man 2 daima gölgede kalmış ve ismi bile geçmemişti. Haliyle bu durum, oyuncular olarak bizleri endişelendirmedi değil. Muhtemel bir erteleme haberi ile karşılaşacağımızı düşünmeye başlamıştık.

Bizler için ses olan oyunculardan birisi, ortadan geçen bir yılı aşkın müddette rastgele bir yeni fragmanın yayınlanmamasına ve yeni bir haberin gelmemesine ait olarak duyduğu tasayı Twitter üzerinden paylaştı. Sonuna da ertelenmemesini umduğunu da iliştirdi.

Söz konusu bu Twitter gönderisine, geliştirici stüdyodan bir cevap geldi. Rastgele bir yeni ayrıntı ortaya çıkmamış olsa da, söylenenlerin yüreklere bir nevi su serptiğini söyleyebiliriz:

“Ertelenmiyor. Uygun etap kaydediyoruz ve hala 2023’te çıkacak. Oyunları göstermek vakit, gayret, kaynak ve uyum gerektiriyor.”

Bir ihtimal, sıradaki State of Play yahut büyük PlayStation sunumu sırasında görebiliriz. En olmadı, The Game Awards gösterisi da ihtimallerden bir tanesi. Geçtiğimiz ay içerisinde, sızdırdığı bilgiler ile ünlenmiş olan Millie Amand tarafından yakın bir vakitte oynanış gösteriminin yapılacağı söylenmişti. Lakin şimdi yeni bir gelişme yaşanmış değil.

Başa dön tuşu