Geçtiğimiz yılın en çok satılan oyunları belli oldu

Pandeminin tesirlerini kaybetmeye başlamasıyla 2022 yılı oyun dünyası için tekrar doğuşun yaşandığı bir sene olarak tarihe geçti. Bilhassa yılın sonlarına yanlışsız piyasaya sürülen pek çok yeni imal oyunseverlerin yüzünü güldürürken, akıllardaki “en çok satılan oyunlar hangileri oldu” sorusunun karşılığı ise ünlü araştırma ve tahlil platformu NPD’den geldi.

Platform tarafından paylaşılan rapora nazaran Amerika Birleşik Devletleri’nde 2022 yılının en çok satılan oyunu Ekim ayının son günlerinde satışa sunulan Call of Duty: Modern Warfare 2 oldu. Her ne kadar oyun yılın son aylarında satışa sunulmuş olsa da tekrar de en çok satılan isim olması kimseyi şaşırtmamıştır. Nitekim Call of Duty: Çağdaş Warfare II satışa sunulduğu birinci 10 gün içerisinde bile 1 milyar dolardan fazla hasılat elde ederek seri içerisinde yeni bir rekora imza atmıştı.

Geçtiğimiz yılın en çok satılan oyunları muhakkak oldu

Listenin ikinci sırasındaki isme baktığımız vakit burada Elden Ring ismini görüyoruz. Pek çok oyun duayeni tarafından yılın en yeterli oyunu seçilen Elden Ring, satış konusunda Call of Duty’nin gerisinde kalmaktan kurtulamadı. 2022 yılının en çok satılan üçüncü oyunu ise Madden NFL 23 oldu. Tabi burada listenin Amerika Birleşik Devletleri için geçerli olduğunu ve Madden NFL serisinin, bu ülkedeki popülaritesinin başka ülkelere kıyasla çok daha yüksek olduğunu da hatırlatalım.

Amerikalı oyunseverlerin en çok ilgi gösterdiği dördüncü oyun God of War: Ragnarök olurken, listenin beşinci sırasını ise Lego Star Wars: The Skywalker Saga aldı.

Başa dön tuşu