Samsung Galaxy S24 Ultra’da PC Oyunları Test Edildi [Video]

Samsung Galaxy S24 Ultra ile video oyun testi yapıldı. Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3’lü telefon, Undertale, Far Cry, Bioshock ve Fallout 4’ü çatır çatır oynattı.

Video oyun dünyası, özellikle de son dönemlerde mobil cihazları da kapsayacak şekilde genişlemeye başladı. Bu bağlamda; Capcom, Resident Evil‘i çoktan iPhone 15 Pro serisi için yayımladı. Ubisoft ise en yeni Assassin’s Creed oyununu iPhone’lar için yayımlayacak. Peki ya Android cephesinde durum nasıl?

ETA PRIME isimli YouTube kanalı, Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3 işlemci ile çalışan Samsung Galaxy S24 Ultra‘yı oyun testine soktu. Bu oyunlar resmî olarak Android için yayınlanmadığından özel olarak modlanmış Winlator emülatörü kullanıldı. Undertale, Far Cry, Bioshock ve Fallout 4 ile yapılan testler, dikkat çekici sonuçlar ortaya koydu.

Amiral gemisi Android telefonlar, video oyunlara hazır sayılırlar!

Samsung Galaxy S24 Ultra oyun testi

Samsung Galaxy S24 Ultra ile yapılan testler, amiral gemisi telefonların video oyunlara büyük oranda hazır olduğunu gözler önüne serdi. Çünkü Fallout 4 ve Far Cry, 720p çözünürlükte 50-60 fps verdiler. 2 boyutlu yapıda olan Undertale’de hiçbir sorun yaşatmayan telefon, Bioshock’ta ise istenen sonucu veremedi. Oyun, birkaç donmadan sonra tamamen çöktü.

DxOMark’ın Galaxy S24 Ultra İncelemesi Paylaşıldı: Ekran Konusunda Dünyanın En İyisi!

Samsung Galaxy S24 Ultra’nın girdiği testlerde tercih edilen oyunlar eski olsa da henüz resmî bir destek olmadığı gerçeğini de unutmamak gerek. Yani tamamen üçüncü taraf yapılan çalışmalar bil Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3 işlemcinin oyunlar için yeterince güçlü olduğunu gözler önüne seriyor. Bakalım Android ekosistemi de bir gün Apple ekosistemi gibi AAA oyunlar için resmî destek alabilecekler mi…

Samsung Galaxy S24 Ultra’nın oyun testini aşağıdan izleyebilirsiniz:

Kaynak :
https://www.tweaktown.com/news/98917/samsung-galaxy-s24-ultra-is-powerful-enough-to-play-pc-games-like-fallout-4-and-bioshock/index.html

Başa dön tuşu