Amnesia: The Bunker, Serinin Yeni Oyunu Olacak

Frictional Games, Amnesia serisinin yeni oyunu Amnesia: The Bunker duyurusunu gerçekleştirdi. 2023 yılının Mart ayında çıkması beklenen oyun, PC (Epic Games Store ve Steam), PlayStation 4, Xbox One ve Xbox Series için geliştiriyor. Ayrıntılar haberimizde.

Amnesia ve Penumbra serileri ve SOMA oyunu ile tanınmış olan Frictional Games, son olarak Amnesia: Rebirth ile karşımıza çıkmıştı. Geliştirdiği oyunları bir epey ün kazanmış olan stüdyo, üç yıllık ortanın akabinde yeni bir Amnesia ile karşımıza çıktı.

Amnesia: The Bunker, Oynanışta Değerli Değişiklikler ile Geliyor!

Aşina olduğumuz formülde radikal bir değişime gidileceği söylenen yeni oyun, yarı açık dünya olarak tanımlanmış. Bu sefer kendisini terk edilmiş Fransız Birinci Dünya Savaşı yeraltı sığınağında bulan Fransız bir askerin rolünde olacağız.

Bizleri yeniden karanlık ve ürkütücü atmosferin bekleyeceğini zati biliyoruz, lakin sığınağın koridorlarını istediğimiz üzere keşfedebileceğimiz de söylenmiş. Her oynayışımızda tıpkı olaylar ile karşılaşmayacakmışız, lakin peşimizdeki diğer dünyalı iz şoför bir düşmana bağlı olarak tansiyonun sık sık artacakmış. Aslında olmamasını bekleyemezdik, değil mi?

Amnesia: The Bunker oynanışı ile oyuncu seçimlerine öncelik tanınarak, burun buruna geldiğimiz tehlikeleri ve bulmacalar ve yolumuzu tıkayan şeyler dahil zorlukları aşmada farklı tekniklere başvurmak mümkün olacakmış.

Stüdyo tarafından verilen ayrıntılarda yanımızda bir altıpatların ve kendinden şarjlı el fenerinin de bulunacağı oyunda, anbean vereceğimiz kararların da denetimi de bizde olacakmış. Ayrıyeten hudutlu olarak bulunacak ve yönetimli bir biçimde kullanmamızın gerekeceği kaynaklar da hayatta kalmamızda büyük rol oynayacakmış.

Başa dön tuşu