Hideo Kojima, Abandoned Konusundaki Sessizliğini Bozdu

Hideo Kojima, Abandoned konusundaki sessizliğini en nihayetinde bozdu. Söylediklerinden, ünlü direktörün de mevcut durumdan bir oldukça rahatsız olduğu net bir formda aşikâr oluyor. Bakalım açıklaması ikna edici olacak mı? Ayrıntılar haberimizde.

Blue Box Game Studios tarafından geliştirilmekte olduğunu bildiğimiz Abandoned, duyurulmasının akabinde büyük bir kaosa yol açmıştı. Birinci fragmanının geçtiğimiz yılın Ağustos ayında yayınlanması beklenirken, öncesinde yaşanan aksilik nedeniyle ileri bir tarihe atılmıştı. Ne var ki ortada hala yeni bir gelişme yok.

Bu süreçte, ortaya farklı tezler da atılmamıştı değil. Mesela Abandoned için sıradaki Silent Hill ve hatta geliştiriciliğinin Hasan Kahraman ismi altında şahsen Hideo Kojima tarafından olduğu üzere. Bu noktada, Blue Box Game Studios’un hayali olduğunu dahi düşünenler de olmuş. Bunu düşündürtmeye sevk eden ise, elbette GamesCom 2014 fuarındaki Silent Hills oyununun duyurusunda ismi geçen stüdyonun gerçekte var olmamasıydı.

Her ne kadar Kahraman bir görüntü çekmiş ve şahsen bahis hakkında açıklama yapmış olsa da, görünen o ki hala ikna edici olmuş değil. Bunu, en sonunda sessizliğini bozan Hideo Kojima ile anlayabiliyoruz.

Hideo Kojima, Abandoned Konusunda Ne Dedi?

Bu hafta içerisinde Geoff Keighley ile yaptığı bir röportajda mevzuya değinen Kojima, Hasan Kahraman ile ilgili olarak, kendisine günde en az yirmi kadar deep fake ile oluşturulmuş görselin yollandığını söylüyor. Ortalarında hiçbir irtibatın olmadığını söyleyen ünlü direktör, bu noktada Hasan Kahraman tarafından da ikna edici olabilecek bir şeyin yapılamayacağını ancak Abandoned için ellerini çabuk tutmalarının uygun olacağını da kelamlarına eklemiş. Hideo Kojima, oyuncuların oyunu görmeleri ile artık ikna olacaklarını umut ediyor.

Yapılan bu açıklamanın akabinde yeni bir paylaşımda bulunan Blue Box Game Studios, Kojima’ya açıklaması için teşekkür etmiş. Kelam konusu durumun, hem hayranlar hem de geliştiriciler için bir yük olduğunu ve bu biçimde de temelli olarak kapatıldığını umut ettiklerini de söylemişler. Ayrıyeten Abandoned için sıkı çalıştıklarını da söylemeden geçmemişler.

Başa dön tuşu