Phil Spencer, Xbox Fiyatlarının Neden Artmayacağını Açıkladı

Yapılan yeni bir röportajda konuşan Microsoft Gaming Üst Yöneticisi Phil Spencer, Xbox fiyatlarının neden artmayacağını açıkladı. Ayrıntılar haberimizde.

Hatırlayacağınız üzere yakın bir vakit evvel Sony Interactive Entertainment Lideri ve Üst Yöneticisi, yaptığı açıklama ile Avrupa, Orta Doğu, Afrika, Asya-Pasifik, Latin Amerika ve Kanada pazarlarındaki tavsiye edilen PlayStation 5 fiyatının arttırılacağı tarafında bir açıklama yapmıştı.

Küresel ekonomik belirsizliğin, yüksek enflasyon sayılarının ve döviz kurlarındaki dengesizliğin münasebet gösterilen uygulamaya konulacak olan fiyat artışının akabinde, elbette direkt rakibi olarak görülen Microsoft tarafının da benzeri bir atılımda bulunup bulunmayacağı merak ediliyordu.

Phil Spencer, Xbox Fiyatlarının Zamlanmama Nedenini Açıkladı

Aradan fazla vakit geçmeden bir açıklamada bulunan Amerika menşeli yazılım devi, Xbox konsolları için rastgele bir fiyat artışına gidilmeyeceğine resmiyet kazandırmıştı. Bugün ise şahsen Microsoft Gaming Üst Yöneticisi Phil Spencer tarafından, artırım kararının neden alınmadığına dair açıklayıcı bir bilgi verildi.

Squawk Asia tarafından yapılan röportaj sırasında konuşan Spencer, enflasyonun rekor düzeylere çıktığı günümüzde Xbox konsollarını daha değerli yapmanın gerçek bir atak olmadığını söylüyor.

“Bugün konsollarımızın fiyatlarını yükseltmek üzere bir planımızın olmadığını katiyen söyleyebilirim. Tüketicilerimizin ekonomik manada daha fazla zorlandığı ve hiç olmadığı kadar kararsız olduğu bir vakitte olduğunu düşünüyoruz, bu noktada da konsollarımızın fiyatlarını arttırmanın bizim açımızdan hakikat bir atılım olduğunu düşünmüyoruz.”

İş planlamalarını ileriye dönük olarak değerlendirdiklerini söyleyen Spencer, bir şey yapmayacaklarını söyleyemeyeceklerini ancak bedelin son derece kıymetli olduğunu söylüyor. Bununla birlikte, röportaj sırasında, yeni Xbox kullanıcılarının yarısından fazlasının Series S ile Xbox ekosistemine dahil olduğu ortaya çıktı. Malumunuz Series X hem daha değerli hem de stok sorunu halihazırda devam ettiği için, Microsoft’un yeni jenerasyona giriş düzeyindeki başka konsolu epey uygun bir performans çiziyor diyebiliriz.

Başa dön tuşu