Sony PlayStation 5 fiyatı hakkında açıklama yaptı

Konsol bölümünün önde gelen isimlerinden biri olan Sony, şu ortalar yeni kuşak konsolu PlayStation 5’e ağırlaşmış durumda.

Bilindiği üzere Microsoft yeni jenerasyon konsolunu kısa mühlet evvel sürpriz bir formda tanıtmıştı. Microsoft’un atılımının üzerinden gözler Sony’e çevrildi.

Sony PlayStation 5 fiyatı hakkında açıklama yaptı

Japon konsol devi kısa mühlet evvel E3’e katılmayı planlamadığını açıklayarak dikkatleri üzerine çekmişti. Zira genel kanı konsolun ya da konsola özel olarak tasarlanan oyunların E3’te tanıtılacağı tarafındaydı.

Geçtiğimiz günlerde Sony’e yakın birtakım isimler PS5’in Şubat ya da Mart ayında resmen tanıtılacağına ait telaffuzlarda bulunmuşlardı. Sony’nin E3 hakkındaki açıklaması da bu söylentileri doğrular nitelikte.

Bir müddettir yeni kuşak konsolu hakkında değerli bir telaffuzda bulunmayan Sony  geçtiğimiz gün bu suskunluğunu bozdu.

Japon konsol devinden yapılan açıklamada PlayStation 5 fiyatı ile ilgili bilgi verildi. Şirketin mali işler sorumlusu Hiroki Totoki şimdi PlayStation 5 fiyatı hakkında son kararı vermediklerini söyledi.

Totoki PS5 fiyatını belirlerken Xbox Series X fiyatından, konsolun tanıtım masraflarına kadar pek çok etkeni göz önünde tutacaklarını da kelamlarına ekledi.

Hali hazırda Totoki bu biçim açıklamalarda bulunsa da oyun kesiminin önde gelen mecraları PS5 fiyatının 400 ile 500 dolar ortasında olacağını ön görüyor. Fiyatın 400 doların altına düşmesi ise şu an için olanaksız.

Başa dön tuşu