Snack World The Dungeon Crawl Gold inceleme

Hatırlanacağı üzere daha evvel Pokemon Yellow, The Legend of Zelda Link’s Awakening üzere eski oyunların remake versiyonlarıyla karşılaşmıştık.

Şimdi ise Nintendo 3DS için satışa sunulmuş olan The Snack World Trejarers isimli üretimin remake versiyonuyla karşı karşıyayız. 

Nintendo Snack World The Dungeon Crawl Gold ismiyle sunduğu üretimde çok esaslı değişikliklere gitmemiş. Yani genel manada öykü ve işleyişin tıpkı olduğunu söylemek mümkün. İşte Snack World The Dungeon Crawl Gold inceleme.

Bulmacalarla dolu bir macera

Snack World The Dungeon Crawl Gold genel itibariyle The Legend of Zelda Link’s Awakening’i andıran bir imal. Yani dinamikler, bulmacalar, kısım dizaynları ve kısım canavarları, Link’s Awakening ile benzerlikler içeriyor.

Oyunun en başında gözlerimizi hafızamızı kaybetmiş bir biçimde açıyoruz. Sonrası sizlerin de kestirim edebileceği üzere kim olduğumuz öğrenmekle geçiyor. Oyunda ilerledikçe hafızamız modül kesim yerine geliyor ve asıl gayemizin ne olduğunu anlıyoruz.

Genel itibariyle oyunda bulmaca mantığı sıklıkla kullanılmış ve kimi bulmacaları çözebilmek için önemli efor sarf etmeniz gerekiyor.

Yani oyunun çocuksu grafik tasarımı, sizde farklı görüşler uyandırması. Snack World The Dungeon Crawl Gold katiyetle Mario usulünde bir çocuk oyunu değil. Kimi kısımları geçebilmek ismine önemli manada mesai harcamanız gerekiyor.

Kendini tekrarlayan bölümler

Snack World The Dungeon Crawl Gold genel itibariyle kolay bir yapıya sahip. Yani İngilizceniz uygun olmasa bile sizden ne istendiğini rahatlıkla anlayabiliyorsunuz. Yani rol yapma ögeleri oyunculara kolay bir biçimde aktarılıyor.

Oyunun en büyük eksisi ise birtakım kısımların birbirini ziyadesiyle tekrar etmesi. O denli ki birbirine tıpatıp benzeyen zindanlara girdiğiniz bile oluyor. Münasebetiyle kendisini tekrar eden bu yapı, vakitle oyundan soğumanıza neden olabilir.

Snack World The Dungeon Crawl Gold kolay yapısının yanında savaş yeteneklerinizi verimli kullanmanızı gerektiren bir kurguya sahip. Bilhassa kısım canavarlarında hangi silahla nasıl saldıracağınızı âlâ düşünmeniz gerekiyor. Zira her silah, her düşmanın üzerinde birebir etkiyi yaratmıyor.

Genel manada kolay bir oyun

Sürükleyici bir kıssaya sahip olan Snack World The Dungeon Crawl Gold, oyun severlere farklı bir macera sunuyor. Bilhassa Link’s Awakening oyununa doyamadıysanız, kesinlikle Snack World The Dungeon Crawl Gold’u da denemenizi tavsiye ederiz.

Elbette tekrar de oyundan Nirvana derecesinde şeyler beklememek gerekiyor. Yan vazifelerle birlikte yaklaşık olarak 20 saatlik bir oynanışa sahip olan imal, parasının karşılığını veriyor diyebiliriz.

Ayrıca online modlarda oburlarının misyonlarına dahil olup, kısımları bir arada geçebiliyorsunuz. Bu da oyun için farklı bir artı diyebiliriz.

Grafik: 8.0
Ses: 7.0
Oynanış: 8.5
Hikaye: 8.5
Genel: 8.0

Başa dön tuşu