Returnal’ın PC Sürümü için Bir İşaret Daha Geldi!

Returnal’ın PC sürümü için duyuru bir oldukça yakın olabilir. Digital Foundry bünyesindeki Alexander Battaliga, GDC 2022 sırasında yaptığı açıklama ile bizleri daha da bir umutlandırdı. Ayrıntılar haberimizde.

Housemarque tarafından geliştirilmiş olan roguelike oyunu, geçtiğimiz yılın Nisan ayı içerisinde PlayStation 5 için özel olarak satışa sunulmuştu. Mayıs ayında ise, Oregon kod isimli bir oyun SteamDB sitesindeki yerini almıştı. Dikkatli incelendiğinde, data tabanında bulunan Atropos, Helios ve Tower of Sisyphus ayrıntıları ile Selene hanımın macerası için PC oyuncularının da bilet alabileceği ortaya çıkmıştı.

Son olarak Temmuz ayı içerisindeki muvaffakiyetim ve on dokuz yeni lisan eklentisi ile oyunun Epic Games ve Steam mağazalarına gelişinin yakın olduğu beklentisine girmiştik. GDC 2022 sırasında da geliştirici stüdyo tarafından yapılan sunumda bir diğer güçlü emare geldi.

Returnal’ın PC Sürümü Yakında Duyurulabilir

Sunum sırasında, donanımların ve oyunların derinlemesine teknik tahlillerinin yapıldığı Digital Foundry bünyesindeki Alexander Battaliga, Returnal oyununun PC platformunda çalıştığını açık bir formda belirtti. Her ne kadar bir konsol oyunu kelam konusu olsa da, en nihayetinde geliştirildiği platform PC oluyor. Fakat Battaliga tarafından bulunulan telaffuz, Finlandiya menşeli stüdyonun oyununun Epic Games ve Steam mağazalarına hayli yakın olduğunun işareti olarak sayılabilir.

Bildiğiniz üzere Housemarque, geçtiğimiz yıl içerisinde Sony Interactive Entertainment tarafından satın alınan stüdyoların ortasında bulunuyor. Haliyle Returnal’ın PC kullanıcılarıyla buluşması, en nihayetinde gerçekleşecek olan bir durum desek, hiç de yanlış olmaz. Gelişmeleri takipte olmaya devam edeceğiz.

Returnal Konusu

Hikaye olarak Selene isimli bir karakterin başından geçenler anlatılıyor. Biçim değiştiren bir dünyaya mecburî iniş yapmak zorunda kalan karakterimiz, kaçabilmek için antik bir medeniyetin topraklarını araştırmak durumunda olacak. Ne var bu, onu canını dişine takacağı bir hayatta kalma çabasının içine sokacak. Bu çaba sırasındaki her ölüşü, her şeye yine başlaması olacaktır.

Roguelike oynanışın işin içine girdiği oyunda, her döngüde kullandığınız eşyaların da değiştiğini göreceksiniz. Bu bağlamda, savaşlara her seferinde farklı bir strateji ile girmeniz gerekecek.

Başa dön tuşu