Returnal’ın PC Grafik Ayarları Sızdırıldı

Returnal’ın PC grafik ayarları da ortaya çıktı. Geçmişteki birçok sızıntının akabinde, Selene hanım için hayatta kalma macerasının PC versiyonu için de son hazırlıklar tamamlandı diyebiliriz. Ayrıntılar haberimizde.

Returnal oyununun PC için de geleceği bir müddettir sızıntılar ile karşımıza çıkıyordu. Birinci olarak Mayıs ayı içerisinde SteamDB sitesine Oregon kod ismi ile eklendikten sonra, Temmuz ayında on dokuz yeni lisan eklentisi ile güncellemeye gidilmiş ve son olarak GDC 2022 sırasında yapılan sunum ile bir kere daha karşımıza çıkmıştı. O denli ki, Digital Foundry bünyesindeki Alexander Battaliga tarafından Returnal’ın PC platformunda çalıştığı açık bir formda belirtilmişti. Gerçi oyunların geliştirildiği platform olması ile bu olağan bir durum, lakin tekrar de heyecanlandırmıyor değil.

Returnal’ın PC Grafik Ayarları Birçok Seçeneği Gösteriyor

Şimdi ise karşımıza bir öbür farklı gelişme var. IconEra sitesi üzerinden paylaşılmış, lakin Sony Interactive Entertainment tarafından kısa bir müddet sonra kaldırılmış olan görüntü ile Returnal oyununun PC versiyonundaki grafik seçenekleri ortaya çıktı.

Kaldırılmasından evvel kurtarılmış olup da buradan göz atabileceğiniz ve fonunda ana karakterimiz Selene’nin de göründüğü görüntü her ne kadar epeyce kısa, lakin bizleri ne tıp seçenekler ile karşılaşacağımızı gösteriyor.

Dengeli, Performans, Kalite, Ultra Performans ve Ultra Kalite seçenekleri ile NVIDIA DLSS, NIS (NVIDIA Manzara Ölçeklendirme) ve AMD FSR takviyesinin de olduğunu görebiliyoruz. Bunlara ek olarak, gölge, ışıklandırma ve yansıma kalitesi, ışın izlemeli gölgelendirmeler ve yansımalar üzere ayarlar görülebiliyor.

Görünüşe nazaran, dün gerçekleştirilen Sackboy: A Big Adventure duyurusu sonrasında, Returnal için PC versiyonu duyurusuna epey yakınız. Bakalım beklenen gün ne vakit? Gelişmeleri takipte olacağız.

Returnal Konusu

Hikaye olarak Selene isimli bir karakterin başından geçenler anlatılıyor. Form değiştiren bir dünyaya zarurî iniş yapmak zorunda kalan karakterimiz, kaçabilmek için antik bir medeniyetin topraklarını araştırmak durumunda olacak. Ne var bu, onu canını dişine takacağı bir hayatta kalma çabasının içine sokacak. Bu çaba sırasındaki her ölüşü, her şeye yine başlaması olacaktır.

Roguelike oynanışın işin içine girdiği oyunda, her döngüde kullandığınız eşyaların da değiştiğini göreceksiniz. Bu bağlamda, savaşlara her seferinde farklı bir strateji ile girmeniz gerekecek.

Başa dön tuşu