Resident Evil Village’ın Chris Redfield İçeriği İptal Edilmiş

Capcom esasen Resident Evil Village’ın Chris Redfield içeriği için plan de yapıyormuş. Lakin sonradan ne yazık ki iptal edilmiş. Münasebet olarak da Shadows of Rose gösteriliyor. Ayrıntılar haberimizde.

Önümüzdeki ay Resident Evil Village sayfasını, içeriğinde bağımsız olarak da satın alabileceğiniz Winters’ Expansion bulunan Gold Edition ile kapatacağız. 28 Ekim 2022 tarihinde satışa sunulacak olan bu sürümün içeriğinde, ana oyuna ek olarak, üçüncü kişi bakış açısı modu, The Mercenaries Additional Orders ve Shadows of Rose bulunacak. Lakin Capcom, Winters ailesinin kıssasını bütünü ile sonlandıracak olan bu kıssa içeriğinin haricinde, Chris Redfield için de bir plan içerisindeymiş.

Resident Evil Village’ın Chris Redfield İçeriği Rafa Kaldırılmış

AestheticGamer tarafından Twitter üzerinden yapılan paylaşıma nazaran, Resident Evil 7: Biohazard için yayınlanan Not A Hero ayarında olacak bu içerikte, hem içindeki baskı hem de Ethan ve Mia ile ilgili suçluluk hissinden ötürü denetimini hafifçe kaybetmekte olan bir Chris Redfield’ın denetiminde olacakmışız. Bu açıdan bakıldığında, aklınıza elbette Dead Space oyunundaki Isaac Clarke karakteri gelmiştir.

Ancak sonradan, psikedelik Shadows of Rose içeriği geliştirici grup için daha cazip gelmiş. Haliyle Capcom, hem beklentileri olabilecek en düzgün biçimde karşılamak hem de finalin daha etkileyici olabilmesi maksadı ile elindeki kaynağın tümünü Rose Winters rolünde olacağımız içeriğe aktarmayı uygun bulmuş.

4gamer tarafından yapılan röportaj sırasında konuşan Oyun Direktörü Kento Kinoshita, oyunun konusu ile ilgili olarak yapılan geri dönüşlerde, aile dinamiği ve dışavurum açısından oyuncuları duygulandırdığını gözlemlediklerini belirtiyor.

Geçtiğimiz hafta IGN Japan tarafından yapılan röportaj sırasında da konuşan Kinoshita, Shadows of Rose içeriğinin aşağı üst dört saat uzunluğunda olacağını ve birçok Resident Evil oyunundan da sıkıntı olacağını lisana getirdi. Bununla birlikte, yayınlanan oynanış görüntüsünde yalnızca Dimitrescu kalesini görmüş olsak da, birden fazla yeri ziyaret edecekmişiz.

Başa dön tuşu