Resident Evil Village – Shadows of Rose Detayları Açıklandı

Capcom, Resident Evil Village için yayınlanacak olan Winters’ Expansion içerisinde bulunan Shadows of Rose için yeni ayrıntıları gün yüzüne çıkarttı. Bunun yanı Mercenaries The Additional Orders ve üçüncü kişi bakış açısı için de yeni oynanışlar gösterdi. Ayrıntılar haberimizde.

Bu yılın Haziran ayında gerçekleştirilen Resident Evil Showcase sırasında, Resident Evil Village Gold Edition duyurulmuştu. 28 Ekim 2022 tarihinde satışa sunulacak olan bu sürüm ana oyun, Shadows of Rose, üçüncü kişi bakış açısı ve Mercenaries modu için de Additional Orders ile gelecek. Şayet ana oyuna halihazırda sahipseniz, bahsi geçen içeriklerin bulunduğu Winters’s Expansion paketini alarak bir nevi Gold Edition sahibi de olabiliyorsunuz.

Resident Evil Village İçeriği Shadows of Rose Neler Sunacak?

Bugün prestijiyle başlayan Tokyo Game Show 2022 sırasında, Capcom tarafından yapılan sunum ile Shadows of Rose hakkında yeni ayrıntılar da ortaya çıktı. Her ne kadar fazla bir şeyi açık etmemiş olsa da, Ekim ayında yapılacak olan sıradaki Resident Evil Showcase ile merak edilen tüm ayrıntıların masaya yatırılacağının da kelamı verildi.

Ana oyunun on altı yıl sonrasında yaşananları husus alacak olan bu senaryo Megamycete zihninin diyarında geçecek olup, sizin de bildiğiniz üzere Rose Winters rolünde olacağız. Bu diyar, kendi içinde birçok tuzak ve yaratık ile dolu olacak ve biz de bir yandan hayatta kalmaya çalışır iken bir yandan da saklı gerçekleri öğrenmeye çalışacağız. Her ne kadar Rose hanım kızımız sahip olduğu güçlerinden kurtulmayı istiyor olsa da, birebir vakitte onlara muhtaçlığı da olacak. Bu güçler ile düşmanları kısa bir müddetliğine durdurmasına ve zayıf noktalarından rahatça vurup bertaraf etmesini sağlar iken yolundaki pürüzleri ortadan kaldırmasını da sağlayacak.

Senaryo boyunca karşılaşacağımız en tehlikeli düşmanın Face Eater olacağı söyleniyor. Öbür canlılardan beslenen bu yaratığa yakalandığımız takdirde değerli ölçüde ziyan görmemiz, hatta sıhhat durumumuza nazaran tek seferde ölmemiz dahi kaçınılmaz olabilecekmiş.

Gün içerisinde yayınlanan ve üçüncü kişi bakış açısına dair oynanışın yanı sıra, Mercenaries Additional Orders ve Shadows of Rose görüntüsüne aşağıdan göz atabilirsiniz. Keyifli seyirler dileriz.

Başa dön tuşu