PUBG böyle oynanır! Cold Front ile meydan okuyoruz! Oyun Canavarı #6

Monster’ın katkılarıyla hazırladığımız Oyun Canavarı programımızın yeni kısmıyla karşınızdayız. Bu kısmımızda PUBG için kısa mühlet evvel yayınlanan Cold Front kısmını oynadık.

Bilindiği üzere PUBG genel itibariyle hayatta kalma dinamiklerine dayalı bir oyun. Paraşütle çırılçıplak düştüğünüz bir adada hayatta kalan son insan olmak için uğraş veriyorsunuz.

Bu uğraş kapsamında gitgide daralan harita ve sizi avlamaya çalışan başka oyuncular en büyük düşmanlarınız. 

Ülkemizde epey geniş bir oyuncu kitlesine sahip olan PUBG‘de herkesin farklı bir stratejisi var. Bu stratejiler bilhassa de küme halinde oynanışlarda epey tesirli olabiliyor. 

Örneğin bizim stratejimiz uzak bölgelere gidip loot yapmak üzerine şurası. Genel olarak kümeden birisi araç buluyor ve başkalarını toplayarak haritanın ücra köşelerine gidiyor. Burada herkesin belirli loot bölgeleri oluyor. Loot yaptıktan sonra ise curcuna başlıyor.

Haritanın daralan kısımlarına ilerlerken aşikâr meskenlerde pusuya yatmanız gerekebiliyor. Ya da pusuya yatmış olan düşmanlarınızı avlamanız. 

Özellikle son 30’a kaldığınızda girdiğini her odaya girerken iki kez düşünmeniz gerekebilir. Zira her kapının arkasında yer yatmış sizi bekleyen bir düşman bulmanız mümkün. 

FPS oyuncuları bu durudan çok haz etmeseler de PUBG‘yi pusarak oynayan binlerce oyuncu mevcut. Üstelik bu taktikler genel itibariyle başarılı da oluyor.

Eğer PUBG‘de bize küme olarak meydan okumak isterseniz videomuzun altına steam isminizi yazabilirsiniz. Zira bu oyunca önemli manada tezli olduğumuzu düşünüyoruz.

Başa dön tuşu