Cyberpunk 2077, Steam Deck Listesinde Zirveye Oynuyor

CD Projekt RED tarafından hem geliştirilmiş hem de yayınlanmış olan Cyberpunk 2077, makûs günlerin acısını çıkartırcasına bir yükselişe geçti. Haftalık Steam satış listelerinde birinci ona girmiş olan açık dünya rol yapma oyunu, artık de Steam Deck listesinde tepeye oynuyor. Ayrıntılar haberimizde.

2020 yılında satışa sunulmuş olan Cyberpunk 2077, uzun süren karanlık bir periyottan geçmişti. Özellikle PlayStation 4 ve Xbox One versiyonlarının neredeyse oynanamaz halde oluşu ile tenkit oklarının maksadı olan CD Projekt RED, sayısız dava, bilgisayar korsanlarının Cyberpunk 2077 ve The Witcher 3: Wild Hunt oyunlarının kaynak kodlarının çalınması üzere olaylar ile karşı karşıya kalmıştı.

Özellikle 1.5 güncellemesi ile PlayStation 5 ve Xbox Series versiyonlarının çıkması bir dönüm noktası olmuş iken, geçtiğimiz haftalarda yayınlanan 1.6 güncellemesi ve Cyberpunk: Edgerunners animesi de büyük yükselişin mimarları oldular.

Cyberpunk 2077, Makûs Günlerin Acısını Çıkartıyor

Yaşanan bu gelişmeler, birebir vakitte oyuncuların oyuna olan bakış açısını da büyük ölçüde değiştirdi diyebiliriz. 12 Eylül 2022 tarihinden bu yana oyun, Steam satış listelerinde birinci ondan düşmüyor. Ayrıyeten geçtiğimiz günlerde yirmi milyon satış barajını da geride bırakan Cyberpunk 2077, günlük en az bir milyon faal oyuncu sayısına ulaşıyor.

Şimdi ise bunlara bir yenisi eklendi ve en çok satan Steam Deck oyunları listesinde de kendisine dördüncü sırada yer buldu. Listenin doruğunda Vampire Survivors var iken, ikinci sırada Elden Ring ve üçüncü sırada Stardew Valley bulunuyor.

https://twitter.com/OnDeck/status/1575888327039143941

Muhtemelen bu performans, daha bir müddet devam edecektir diye varsayım ediyoruz. Malum, Edgerunner animesi bir oldukça büyük bir beğeni topladı. İzleyenlerin arkadaşlarına da tavsiye edebileceklerini düşünecek olursak, animeyi izleyenlerin yolu bir halde Night City’den geçecektir. Bakalım sahiden de o denli olacak mı?

Son olarak, geçtiğimiz haftalarda duyurulan Phantom Liberty içeriği de önümüzdeki yıl içerisinde PC (Epic Games Store ve Steam), PlayStation 5 ve Xbox Series için satışa sunulacak.

Başa dön tuşu