PlayStation Türkiye’den ‘indirim skandalı’ ile ilgili ilk açıklama!

Geçtiğimiz günlerde siz kıymetli okuyucularımıza duyurduğumuz üzere ‘PlayStation Türkiye‘ indirim skandalı sebebi ile bir müddettir oyunseverlerin hedefindeydi! ‘PlayStation Türkiye’ sonunda, bu indirim skandalı ile ilgili birinci defa resmi bir açıklama yaptı!

PlayStation Türkiye’den ‘indirim skandalı’ ile ilgili birinci açıklama geldi!

Bildiğiniz üzere PlayStation Store‘da yaşanan indirim skandalı sebebi ile oyuncular uzun müddettir isyan ediyor, bir müddettir ise yansılarını çeşitli toplumsal platformlarda lisana getirerek lisana getiriyordu. Durum o denli bir hal aldı ki, bahis boykot davetine kadar gitti. Bizler de husus ile ilgili bir içerik yayınlayarak siz bedelli okuyucularımızın bilgisine sunmuştuk. Bilmeyenler okuyucularımız için, mevzuyu ayrıntılı olarak öğrenmeleri ismine aşağıdaki haber linkimizi bir kere daha paylaşalım;

PlayStation Türkiye oyunseverlerin hedefinde!

Uzun vakittir kullanıcıların bu haklı isyanını görmezden gelerek hiç bir açıklama yapmayan ‘PlayStation Türkiye’ tarafından sonunda resmi bir açıklama geldi. ‘PlayStation Türkiye‘ Instagram hesabı üzerinden yayınlanan açıklamada; indirimlerin bölgeden bölgeye değişiklik gösterebileceği ve Mega Mart kampanyasının Türkiye’de geçerli olmayacağı söz edildi.

‘PlayStation Türkiye’ tarafından yapılan açıklama şu halde; 

“PlayStation Store’da farklı bölgeler ve ülkelerin kampanyaları değişiklik gösterebilir. Mart indirimleri PlayStation Store Türkiye için geçerli değil. Önümüzdeki hafta başlayacak olan Bahar indirimleri kampanyasının ülkemiz mağazasında geçerli olacağını belirtmek isteriz.”

PlayStation Türkiye‘ tarafından yapılan bu açıklama oyunseverleri  tatmin etmediği üzere, daha da kızdırdı. Oyuncular, tüm dünyada uygulanan bir kampanyanın yalnızca PS Store Türkiye’de geçerli olmamasının ‘farklı bölgeler ve ülkelerin indirimleri değişiklik gösterebilir’ üzere bir tabirle savunulamayacağı görüşünde. Özcesi bu açıklama tam bir fiyasko niteliğinde…

Bunun yanında Mega Mart kampanyası dışında ’10 Euro altı’, ’20 Euro altı’ ve ‘Haftanın Fırsatı’ üzere indirimler de şu anda öbür ülkelerde uygulanıyorken; yalnızca Türkiye’de yer almıyor olması epeyce düşündürücü!

Neden ülkemizde uygulanmıyor! Ülkemize ikili standart uygulanmasının altında yatan nedir? Koronavirüs salgını sebebi ile meskeninde kalan oyuncular için birçok firma çeşitli indirimler ve kampanyalar uygularken ‘PlayStation Türkiye”nin bu durumu fırsata çevirerek, aksine bir siyaset uygulamasının oyuncular üzerindeki tesiri nasıl olacak?

Konu hakkında sizler ne düşünüyorsunuz? Bedelli fikirlerinizi aşağıdaki yorumlar kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.

Başa dön tuşu