PlayStation London’ın Oyunundan İlk Görsel Yayınlandı

PlayStation London stüdyosu, yaptığı açıklama ile PlayStation 5 için yeni bir oyun üzerinde çalışmakta olduklarını duyurdu. Bu şimdilik gerçek bir duyuru olmasa da, geliştirici takımın başındaki planın ne olduğu da ortaya çıktı. Buna ek olarak, PlayStation London’ın oyunundan birinci görsel de yayınlandı. Ayrıntılar haberimizde sizi bekliyor.

PlayStation 3 periyodunda, beklenen başarıyı sağlayamayan PlayStation Home isimli sanal toplumsal platformun geliştiricisi olan PlayStation London, daha sonradan SingStar, EyeToy ve Wonderbook üzere imaller ile de karşımıza çıkmıştı. Geçtiğimiz yıllarda daha çok sanal gerçeklik oyunlarına odaklı olarak ilerleyen stüdyo, yeni olarak farklı bir cinse el etmeye hazırlanıyor. Yani bir geleneği geride bırakacaklarmış üzere görünüyor.

PlayStation London’ın Oyunundan Birinci Görsel Ortaya Çıktı

Yakın bir vakit evvel Games Industry tarafından yapılan bir röportaj sırasında konuşan eş lider Stuart Whyte, PlayStation teknolojilerini destekleyerek ortaya koydukları çalışmalardan gurur duyduklarını lisana getirdi. Sıradaki projelerinde de kendilerine yeni amaçlar koyarak, yeni yollar keşfetmeyi istediklerini de kelamlarına ekledi. Bu bağlamda, çabucak aşağıdan birinci manzarasına bakabileceğini projenin fantastik bir dünyada geçen çevrimiçi kooperatif dövüş oyunu olacağı söyleniyor.

Bahsi geçen bu fantastik dünya, Londra kentinin farklı bir versiyonu olacakmış. Geliştirici takım, büyülü ve fantastik nesneleri aşina olduğumuz dünyalar ile bir ortaya getirmeyi planlıyormuş. Bununla birlikte, Soho Engine ile geliştirilen oyunun yıllar içinde elde edilen tecrübe ve kendilerine sunulan araçlar ile karşımıza çıkartılacağı söyleniyor.

Başa dön tuşu