Dying Light 2 çıkış tarihi ve tanıtım videosu!

Yayıncı Square Enix ve geliştirici Techland, Dying Light 2’nin İlkbahar 2020’de PlayStation 4, Xbox One ve PC için çıkış yapacağını duyurdu. İnsanlık virüse karşı verdiği savaşı kaybedeli 15 yıl oldu. Ayakta kalan son büyük insan yerleşimi, çağdaş karanlık çağda acımasız ve hastalıklı bir dünyada varoluş uğraşı veriyor.

Dying Light 2 çıkış tarihi ve tanıtım videosu!

Gün içinde eşkıyalar, farklı kümeler ve açlıktan kırılan afetzedeler sokaklarda hurda avına çıkıyor, bazen gerekirse şiddet kullanarak bulduklarını oburlarının elinden alıyor. Geceleriyse marazlılar sarıyor her yanı.

Yaşayanları avlamak için saklandıkları o karanlık yerlerden çıkıyorlar. İsmin Aiden Caldwell. Marazlı bir afetzedesin. Sıra dışı çevikliğin ve yabanî dövüş hünerlerin, seni bu tehlikeli dünyada güçlü bir müttefik ve değerli bir varlık haline getiriyor. Diğerlerinin başaramadığı şeyleri başarıyorsun.

Kimsenin cüret edemediği yerlere giriyorsun. Eşsiz yeteneklerinle, bu çürüyen metropolde değişimi sağlamak senin elinde. Yıkılmanın eşiğindeki bir toplumun mukadderatını belirlerken sıkıntı kararlar vermeli, önemli fedakârlıklarda bulunmalısın.

Yaptığın seçimlerin tesiri, kentin tüm bölgelerinde hissedilecek ve keşfedebileceğin yeni topraklar, yeni bölgeler ortaya çıkacak. Tüm kıssayı en fazla dört şahısla, işbirliğine dayalı olarak oynayabilirsin.

Kendi oyununu yarat yahut öbür oyunculara katıl ve verdikleri kararlarla nasıl farklı sonuçlar aldıklarına, oluşturdukları dünyanın seninkinden ne kadar farklı olduğuna bak. Yeni fragmanı üstteki oynatıcıdan izleyebilirsiniz.

Başa dön tuşu