PlayStation 5 Tedariki Önemli Ölçüde Artmış

Görünüşe nazaran PlayStation 5 tedariki, son devirde kıymetli ölçüde artış göstermiş. MST Financial analisti David Gibson tarafından yapılan açıklamalar, mevcut jenerasyon konsol için stok meselesini çözmede değerli bir virajın dönülmekte olduğuna işaret ediyor.

Bildiğiniz üzere dünya genelinde yaşanan çip sorunu, bütün büyük şirketlerin üretim çizgisini sekteye uğratmıştı. Bununla birlikte, az bulunan eserlerin karaborsaya düşmesi de alıcıların fahiş fiyatlar ile müsabakalarına yol açıyor.

Japon teknoloji devi uzun vakittir PlayStation 5 konsolunun tedarik problemini çözmek ile uğraşıyordu. Hatta yakın bir vakit evvel sizlerle paylaştığımız haberimizde de aktardığımız üzere, donanımda kıymetli bir revizyon yaşanmıştı.

PlayStation 5 Tedariki için Olumlu Gelişmeler Yaşanıyor Gibi

Peki bu donanım revizyonu sonrasında, yeni PlayStation 5 durumu ne oldu? MST Financial analisti David Gibson tarafından yayınlanan rapora nazaran, Eylül ayı içerisinde Amerika’ya yedi buçuk milyon kilo kargo gönderilmiş. Geçtiğimiz yılın tıpkı ayında bu sayının bir buçuk milyon olduğunu göz önünde bulunduracak olursak, ortada hayli bir farkın olduğu net bir biçimde görülebiliyor.

Her ne kadar bu kargoların tamamı mevcut jenerasyon konsola ilişkin olmasa da büyük bir kısmını kapladığına kuşku yok. Bununla birlikte Gibson, PlayStation 5 tedarikinin fazlalaştığına dair raporlar almış. Bu bağlamda da, yıllık olarak % 400 oranında bir artışın olduğunu ve Kasım ayında satışa sunulacak olan God of War Ragnarök öncesinde stokların yenileneceğine de dikkat çekmiş.

Mayıs ayı içerisinde ileriye dönük PlayStation planlarından bahsetmiş olan Sony, önümüzdeki yıl içerisinde PlayStation 4 ile PlayStation 5 ortasındaki farkın kapatılması hedeflediğini söylemiş iken, 2024 yılında ise satışlarda mevcut kuşak konsolun öne geçeceği istikametinde bir açıklamada bulunmuştu. Bakalım gelişmeler ne tarafta olacak? Özellikle God of War Ragnarök öncesi kullanıcıların PlayStation 5 geçişi yapmayı isteyeceğini düşünecek olursak, Sony de oluşan talebe yetişmek için elinden geleni arkasına koymayacaktır.

Başa dön tuşu