PlayStation 5 özellikleri, çıkış tarihi ve tüm detayları! (Video)

Sony yeni jenerasyon konsolu için merakla beklenen aktifliği geçtiğimiz gün düzenledi. Aktiflikte genel manada PlayStation 5 teknik özelliklerine dair ayrıntılara yer verildi. Biz de sıcağı sıcağına PlayStation 5 ile ilgili tüm ayrıntıları görüntü olarak takipçileriyle paylaşmak istedik. Dilerseniz bu görüntüye aşağıdan göz atabilirsiniz.

PlayStation 5 şayet büyük bir aksilik yaşanmazsa bu yılın son çeyreğinde raflardaki yerini almış olacak. Ama dost acı söyler. Mevcut tablo içerisinde PlayStation 5‘in yılın son çeyreğinde çıkması pek de mümkün görünmüyor. Sanırım Sony de bu durumun az çok farkında.

Çünkü geçtiğimiz gün gerçekleşen aktiflikte, PlayStation 5 üzerinde çalışmaların hala devam ettiği net bir lisanla söz edildi. Yani Sony yetkilisi, hali hazırda yaptıklarından fazla, yapmak istediklerini lisana getirdi desek, sanırım pek de yanılmış olmayız.

Microsoft cephesinde ise zıttı bir durum kelam konusu. Zira Xbox Series X üretimi büsbütün sona ermiş durumda. Hatta tahminen de seri üretimine bile geçilmiş olabilir. Münasebetiyle Xbox Series X‘in yıl sonunda çıkmasını bekleyebiliriz.

Lakin kelam konusu PS5 olduğunda bu mevzuda hala kimi soru işaretlerinin olduğunu söylemek mümkün. Hali hazırda Mart ayının ortasına gelmiş olmamıza rağmen PS5’in kasa tasarımı bile ortaya çıkmadı. Gördüğümüz tekşey prototip tasarım oldu. Tahminen de mimariden çok yazılım tarafında birtakım problemler vardır. Zira PS5′in evvelki nesilde yer alan oyunları çalıştıracak olması pek de kolay birşey değil. Yeniden de bekleyip göreceğiz.

Başa dön tuşu