Oyunlardaki en büyük yardımcımız DualSense olacak!

Yılın en dişli rekabeti oyun konsolları ortasında yaşanacak üzere görünüyor. Koronavirüs salgınına karşın Microsoft ve Sony cephesindeki rekabet sürat kesmeden devam ediyor. 2020 yılını özel kılan ise her iki markanın da kendi yeni oyun konsolunu tanıtacak olması. Sony, PlayStation 5 ile gelirken, Microsoft ise Xbox Series X ile rekabet edecek. Rekabetin son ataklarından biri ise Sony cephesinden geldi. Marka oyun konsolunun kontrolcüsünü de tanıttı. DualSense isimli yeni denetimci futuristik bir dizaynla geliyor.

Oyunlardaki en büyük yardımcımız DualSense olacak!

Markanın DualSense ismini verdiği yeni denetimci siyah ve beyaz renklerden oluşan bir dizaynla geliyor. Yüklü rengin beyaz olduğu kontrolcüde kimi alanlar beyaz renkten meydana geliyor. Tetik tuşları siyah renk iken dokunmatik alanın beyaz renk olduğu görülüyor.

Kontrolcünün değerli bir artısı ise artık üzerinde bir mikrofon bulunması. Bu sayede ek aksesuar gereksinimini azaltan DualSense‘te evvelden Share olarak isimlendirilen paylaş tuşunun ismi Create olarak değiştirilmiş. Öte yandan tetik tuşları ve titreşim hassasiyeti de yükseltilen yeni denetimcinin hala geliştirme evresinde olduğunu belirtelim. Yani PlayStation 5 piyasaya çıktığında bu denetimcinin dizaynının da değişebilme ihtimali bulunuyor.

Başa dön tuşu