Ortalığı Karıştıran GTA 6 Haritasının Aslı Çok Başkaymış!

Bir Twitter kullanıcısı, GTA 6’nın konsept haritasını paylaştı. Paylaşılan harita, 2021 yılındaki bir hayran çizimine ait çıktı.

Oyun dünyasının en çok beklediği yapımlardan olan GTA 6, geçtiğimiz yıl Rockstar tarafından resmen duyurulmuştu. O günden beri de henüz ne zaman çıkacağı bilinmeyen oyun hakkında birçok bilgi ortaya çıkıyordu. Oynanabilir kadın karakter, daha gerçekçi unsurlar, Vice City’e dönecek olmamız bunlardan bazılarıydı. Hatta bir ara oyunun geliştirme sürecinden bir sızıntı bile görmüştük.

Bugün ise GTA 6’da en çok merak edilen şeylerden biri olan harita hakkında bir sızıntı sosyal medyanın gündemine düştü. Bir hayran, sızdırılan görüntüleri kullanarak olası bir harita paylaştı.

Konsept harita, bir hayran tarafından 2021 yılında yapıldı

Sızıntılarıyla tanınan “GTA 6 Trailer Countdown” isimli bir Twitter hesabı bu haritayı paylaştı. Haritanın paylaşılmasının ardından ise birçok kişi GTA 6’daki haritanın büyüklüğünü tartışmaya başladı. Konsept harita, Vice City’nin dev gibi olacağını gösteriyordu. Hatta bu haritanın halihazırda büyük olarak nitelendirebileceğimiz GTA 5’in haritasının iki katı büyüklükte olacağı görülüyor.

Ancak bu tasarım aslında direkt olarak bir sızıntı değil. Harita, bir hayranın 2021 yılında tasarladığı bir haritadan oluşuyor. Hayran, sızdırılan görüntülerden yola çıkarak kendi haritasını oluşturdu.

Rockstar’ın bir diğer oyunu Red Dead Redemption 2’nin haritası şirketin oyunlarının tarihinin en canlı ve en büyük haritalarından birine sahipti. Haritanın her bölgesinde oyuncuların gerçekleştirebileceği aktiviteler ve yan görevler oldukça fazlaydı. İşte bu yüzden GTA 6’da daha büyük ve canlı bir harita görme ihtimalimiz çok fazla. Ancak sızdırılan haritanın bir hayran çizimi olduğunun ve gerçeği yansıtmadığının bir kez daha altını çizelim.

GTA 6 için heyecanlı bekleyiş sürüyor. Geçtiğimiz haftalarda oyunun 17 Mayıs 2023 tarihinde tanıtılabileceğine dair iddialar da ortaya atılmıştı. Bunun gerçek olup olmadığını önümüzdeki hafta göreceğiz.

GTA 6 hakkında tüm bilinenler için;

Oyun Tarihinin En Büyük Sızıntısıyla GTA 6 Hakkında Öğrendiğimiz Tüm Önemli Bilgiler [Vice City İçerir]

Başa dön tuşu