Atomic Heart’ın Çıkış Tarihi Netlik Kazandı

Hakkında çok sık haberler alamadığımız Atomic Heart, bugün yapılan yeni bir duyuru ile geri dönüş yaptı. Hatırlayacağınız üzere, geçtiğimiz ay içerisinde, oyun ile Kış mevsiminde buluşacağımız söylenmişti. Bugün prestijiyle da Atomic Heart’ın çıkış tarihi en nihayetinde resmiyet kazandı. Birçok kaliteli oyunun çıkışını yapacağı Şubat ayı listesine, yeni bir isim daha ismini yazdırdı. Ayrıntılar haberimizde.

Atomic Heart’ın Çıkış Tarihi Resmi Olarak Açıklandı

GamesCom 2022 fuarı sırasında yayınlanan ve çatışma mekaniklerinin ön plana çıkartılması ile dikkatleri üzerine çekmiş olan Atomic Heart, Focus Entertainment ve Mundfish tarafından yapılan duyuru ile 21 Şubat 2022 tarihinde PC (Steam), PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One ve Xbox Series için satışa sunulacak. Birebir gün içerisinde Game Pass abonelerinin de erişimine açık olacak.

Duyuru sırasında, standart sürüme ek olarak Premium sürümü de ortaya çıktı. Ana oyuna ek olarak Atomic Pass (Sezon Bileti) eklentisi bulunacak ve oyuncular iki özel silah görünümüne ve dijital sanat kitabına ek fiyat ödemeden sahip olabilecekler.

Atomic Heart kıssa olarak 1930’lu ve 1960’lı yıllar ortasındaki Sovyetler Birliği topraklarında ancak internet, hologramlar ve robotların çoktan icat edildiği alternatif bir gerçeklikte geçecek. Ana karakterimiz ise sessizliğe gömülen üretim tesisi araştırması için hükümet tarafından gönderilen P-3 kod isimli ruhsal istikrarı bozuk bir KGB casusu olacak.

Aksiyon-rol yapma oyunu çeşidinde olacak olan oyun, vakit içerisinde yapılan tanıtımlar genelinde aksiyonu, ortamları ve PC, PlayStation 5 ve Xbox Series konsollarındaki görselliği ile dikkat çekmişti.

Başa dön tuşu