One Million Checkboxes İsimli Oyun Viral Oldu

One Million Checkboxes isimli amaçsız bir oyun, yayımlandıktan kısa süre sonra viral oldu. Sadece kutucuklara tıkladığınız bu oyun, sizi saatler boyunca ekrana kilitleyecek.

Video oyun dünyası, zaman zaman ilginç yapımların etkisi altına girebiliyor. Hatırlayanlarınız vardır; haziran ayının başında sizlerle paylaştığımız bir haberimizde, aslında hiçbir amacı olmayan Banana isimli bir oyunun Steam’de zirveye oturduğundan bahsetmiştik. Şimdi yine benzer bir gelişme ile karşınızdayız.

Bu kez de “One Million Checkboxes” olarak isimlendirilen bir oyun, internette viral oldu. Tarayıcı üzerinden ulaşabileceğiniz bu oyundaki tek amaç, önceden oluşturulmuş tam 1 milyon adet kutucuğu işaretlemek. Veya bunun tam tersini yapmak. Oyunun viral hâle gelmiş olması, sonunun gelmesini de imkânsızlaştırmış oldu.

One Million Checkboxes oyunu böyle görünüyor

One Million Checkboxes

Aynı anda yüzlerce, belki de binlerce insanın katılabildiği oyunun sonu yok. Çünkü birileri boş kutucukları işaretlerken diğerleri de hâlihazırda işaretlenmiş olan kutucuklar üzerindeki “tik”leri kaldırıyor. Yaptığımız son kontrollerde, tıklı kutucuk sayısının 80 bin seviyelerinde olduğunu gördük ve bu sayı her saniye değişiyor. 

Tek Yaptığınız Şeyin Ekrandaki Muza Tıklamak Olduğu “Banana” İsimli Oyun, Steam’in En Çok Oynananlar Listesine Girdi

Oyunun geliştiricisi olan Nolen Royalty, neden böyle bir oyun yaptığını bilmediğini söyledi. Fikrin bir sohbet sırasında ortaya çıktığını aktaran geliştirici, kendini bunu yapmak zorunda olduğunu hissetmiş. Eğer siz de saatler boyunca ekran başına kilitleneceğiniz bu oyuna ulaşmak isterseniz buradaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Başa dön tuşu