Genshin Impact Türkçe Dil Desteğine Kavuşacak!

Resmi duyuruya nazaran, Genshin Impact için yayınlanacak olan 3.3 versiyonlu güncelleme ile Türkçe lisan desteği getirilecek. Öteki bir deyişle, şayet oyunu anlamakta zorlanıyorsanız birazcık daha beklemeniz gerekecek. Bunun yanı sıra, önümüzdeki hafta içerisinde yayınlanacak olan 3.2 güncellemesi için de geri sayım başladı. Ayrıntılar haberimizde.

miHoYo tarafından hem geliştirilmiş hem de yayınlanmış olan Genshin Impact, 2020 yılı içerisinde PC, PlayStation 4 ve taşınabilir aygıtlar için çıkmıştı. Geçtiğimiz yılın Nisan ayında PlayStation 5 versiyonuna da kavuşan fiyatsız rol yapma oyununun sıradaki durağı Switch olacak.

Anime stili açık dünya ortamı olan Genshin Impact, büyü kullanımına ve anlık olarak karakter değiştirmeye dayalı bir savaş sistemi kullanıyor. Her ne kadar fiyatsız olarak indirilebiliyor olsa da, oyun içi satın alım yapabilmek mümkün oluyor.

Bir gezgin rolünde olduğumuz Genshin Impact’in öyküsü Teyvat isimli fantastik bir dünyada geçiyor ve kayıp kardeşimizi aramak için uğraş veriyoruz. Senaryo boyunca, bir yandan içinde bulunduğumuz dünyanın kültürlerini ve gizemlerini de keşfedebiliyoruz.

Genshin Impact Türkçe Olacak!

Aradan geçen vakit zarfında sayısız güncellemenin yayınlandığı oyun için, 3.3 versiyonlu güncelleme ile İtalyanca ve Türkçe lisan dayanağının getirileceği müjdelendi. Fakat bunun öncesinde, 2 Kasım 2022 tarihinde yayınlanacak olan 3.2 versiyonlu bir güncelleme için hazırlıklar yapılıyor.

miHoYo tarafından verilen ayrıntılara bakılırsa, ‘Akasha Pulses, the Kalpa Flame Rises’ ismi altında yayınlanacak olan yeni güncelleme ile Sumeru Archon vazifesinin son kısmı de gelmiş olacak. Bu bağlamda, üçüncü Fatui Harbinger düşmanı The Balladeer ile yapacağımız çetin bir savaş bizi bekleyecek.

Bahsi geçen ayrıntılarda, ayrıyeten Lesser Lord Kusanali olarak da bilinen Nahida ve astroloji alanında okuyan akademi öğrencisi olan Layla olmak üzere iki yeni karakter de Genshin Impact takımına katılacak.

Bunların dışında, Fabulous Fungus Frenzy ismiyle yeni bir aktiflik ve Dendro Hypostasis ismiyle bir diğer yeni düşman ve replika sistemi de oyuna 3.2 güncellemesi dahil olacak.

Başa dön tuşu