NBA 2K20 Xbox One’da ücretsiz oldu

Basketbol oyunu denildiğinde, akla gelen birinci isim NBA 2K serisi olacaktır. EA tarafından geliştirilen NBA Live’ı adeta piyasadan silen NBA 2K serisi, bu taraftaki tekelliğini ilan etmiş durumda.

Bilindiği üzere serinin son oyunu NBA 2K20 geçtiğimiz yıl Eylül ayında raflardaki yerini almıştı. Kimi hususlarda oyun severlerden tenkit alan imal, tekrar de ortalamanın üzerinde satış sayılarına ulaşmayı başardı.

Ülkemizde de hatırı sayılır bir oyuncu kitlesine sahip olan NBA 2K20, bu hafta sonu Xbox One sahipleri için fiyatsız olacak.

Malum, bu hafta sonu basketbol severler açısından büyük kıymet arz ediyor. Zira bir yıl boyunca iple çekilen All Star aktifliği 15 – 17 Şubat tarihleri ortasında gerçekleşecek. 14 Şubat’ı 15 Şubat’a bağlayan gece çeşitli müsabakalar düzenlenecek. All Star’ın asıl merak edilen uğraşı ise 16 Şubat’ı 17 Şubat’a bağlayan gece başlayacak. Kobe Bryant’ın hayatını kısa müddet evvel kaybetmiş olması nedeniyle bu sene ki All Star’da efsane isim ismine da birtakım etkinlikler yapılması planlanıyor.

NBA 2K20 yayıncısı 2K Sports, All Star aktifliğini boş geçmek istemedi ve oyunun bu hafta sonu Xbox One sahipleri için fiyatsız olacağını duyurdu. Şayet Xbox Live Gold ya da Game Pass üyesiyseniz oyunu 13 Şubat akşamından itibaren fiyatsız olarak indirip oynayabilirsiniz.

Dip not olarak belirtelim. Aktiflik 16 Şubat akşamı sona erecek. Yani oyunu fiyatsız olarak 3 gün boyunca deneyimleme talihine sahipsiniz.

Başa dön tuşu