Suikoden Oyunları HD Remaster Olarak Dönüyor

Konami tarafından Tokyo Game Show 2022 sırasında yapılan duyuruyla, Suikoden oyunları HD Remaster olarak geri dönüyor. Kesin çıkış tarihleri olmasa da, 2023 yılında çıkması beklenen oyunlar ile ilgili ayrıntılar haberimizde.

Perşembe günü başlayan fuar öncesinde yapılan bir açıklama ile dünyada ünlü bir oyunun duyurulacağı söylenmişti. Her ne kadar aklımıza birinci olarak Metal Gear Solid ve Silent Hill gelmiş olsa da, daha eş vakitli olarak yayınlanan raporlar, daha küçük bir markaya ilişkin olduğuna işaret etmişti. Zati yakın bir vakit evvel Suikoden markasının yenilenmesi de gelecek olan duyurunun habercisi olmuştu. Bugün prestijiyle da Suikoden oyunlarının yenilenmiş halde geri dönecekleri de resmiyet kazandı. Konami tarafından yapılan açıklamanın ayrıntıları şöyle;

Suikoden Oyunları HD Remaster Resmen Duyuruldu!

Konami Digital Entertainment B.V. bugün yaptığı açıklamayla klasikleşmiş oyunları Suikoden I&II HD Remaster Gate Rune ve Dunan Unification Wars’ın 2023’te PlayStation 4, XBOX ONE, STEAM ve Nintendo Switch için çıkış yapacağını duyurdu!

Tokyo Games Show 2022’de duyurulan remaster koleksiyonu için Konami, birtakım temel iyileştirmeleri ve ömür kalitesi özelliklerini doğruladı:

Grafik İyileştirmeleri

  • Işıklandırma, bulutlar ve gölge animasyonları dahil olmak üzere yeni ekran efektleriyle zenginleştirilmiş piksel spraytları ve etraf sanatının keyfini çıkarın. Titreşen alevler, için için yanan duman, yaprak ve böceklerin hareketi, hepsi canlı bir oyun atmosferine katkıda bulunmak üzere özel olarak güncellendi.
  • Efektler ve istikamet tekrar tasarlandı, unutulmaz sahneler çok daha hoş hallerde hayat buldu!

Yeni Karakter Çizimleri

  • Tüm karakter portreleri HD olarak güncellendi. Suikoden’in 1995 yılında yayınlanan özgün versiyonu için karakterleri tasarlayan Junko Kawano, Suikoden I HD Remaster Gate Rune War için tüm karakter portrelerini yine çizdi.

Ses Geliştirmeleri

  • Saha Sesleri – Irmakta akan su, rüzgâr, böcekler ve koşan ayak sesleri üzere özgün versiyonda bulunmayan çok sayıda çevresel ses eklendi. Daha evvel hiç olmadığı kadar sürükleyici bir tecrübe sizleri bekliyor!
  • Savaş Sesleri – Tüm ses efektleri artık HD. 3D efektlerin tesirine ek olarak, gerçekçi ses, savaşların dinamizmini büyük ölçüde artırıyor!

Oyun Sistem Geliştirmeleri

  • Diyalog günlüğü (dialogue log), otomatik savaş (auto battle), hızlandırılmış savaşlar (double speed battles) üzere birçok yeni özellik eklendi.

Suikoden Hakkında

1995 yılında PlayStation için piyasaya sürüldü ve Çin klasikleri ortasında yer alan Water Margin romanına dayanan Suikoden, KONAMI’nin Kızıl Ay imparatorluğunun Gerçek Rünlerini taşıyanların mukadderatını anlatan, ikonik RYO serisinin birinci oyunudur. Kıssa, babası imparatorluğun beş generalinden biri olan kahramanın, 108 Yazgı Yıldızını ve arkadaşlarını İmparatorluğun baskıcı idaresine karşı savaşmak için toplamasını anlatmakta.

Aile ve arkadaşlar ortasındaki bağları anlatan dokunaklı öykü, dünya çapında büyük beğeni topladı.

Rune büyüsü ve 108 Baht Yıldızı üzere ögelerden oluşan Suikoden sistemi, serideki sonraki oyunlar tarafından da miras alındı. Öbür özellikler ortasında ordunuzun gücünü ve üslerini güçlendiren Ana Üs idaresi ve orduların karşı karşıya geldiği Ordu Savaşları yer almakta. Oyun ayrıyeten kıssanın ihtişamına yaraşır tezli bir oyun sistemine de sahip.

Suikoden II Hakkında

Suikoden serisinin 1998’de yayınlanan ikinci oyunudur. Serinin bu devam oyunu, birinci oyundan üç yıl sonra geçmekte ve Rune magic, 108 Stars of Destiny, ana üs idaresi ve Ordu Savaşları üzere Suikoden’e mahsus oyun sistemlerini daha da geliştiriyor. Kahramanımızın da ortalarında olduğu üç çocukluk arkadaşı mukadderatın bir cilvesiyle bir ortaya geliyor ve maceraya atılıyorlar. Her karakterin detaylı ruhsal tasviri ile kıssa, birçok hayranı etkiledi ve Suikoden serisinin ikonik bir oyunu haline geldi.

Başa dön tuşu