Monster Notebook Yeni Reklam Filmi Yayınlandı

2000 yılı içerisinde kurulmuş olan dizüstü bilgisayar ve oyuncu ekipmanları üreticisi, global çapta bir Türk teknoloji olma yolunda ilerliyor. Geçtiğimiz aylarda Berlin kentindeki ofisini de açan Monster Notebook, yeni reklam sinemasını ‘Monster Notebook: Çocukların Korkmadığı Tek Canavar!’ sloganı ile yayınladı.

Hazırlanır iken çocukların hayallerinden ilham alınan reklam sineması ve Kurucu ve Üst Yönetici İlhan Yılmaz tarafından yapılan açıklamalar şöyle;

Yeni Monster Notebook Reklam Sineması Yayında

Yıllardır, yüzlerce çocuğun hayallerindeki Monster’ların fotoğraflarını yaptığını ve firmaya ulaştırdığını açıklayan Monster Notebook, bu fotoğraflardan ilhamla hazırladığı yeni reklam sinemasında “Bizce teknoloji devleri ortasına girmekten daha hoş olan tek şey, bir çocuğun gönlüne ve hayallerine girebilmektir” diyor.

Bugüne dek kendilerine posta, eposta ve toplumsal medya bildirileri aracılığıyla ulaştırılan yüzlerce fotoğraf olduğunu söyleyen Monster Notebook Kurucusu ve CEO’su İlhan Yılmaz, “Daha evvel bu fotoğraflarla ilgili rastgele bir kampanya yapmamamıza karşın, minik oyunseverlerin hayallerindeki Monster’lara dair aldığımız bu fotoğraflar bizi derinden etkiliyor. Zira biliyoruz ki bu fotoğrafların her birinin gerisinde, her akşam başını yastığa bir Monster hayaliyle koyan çocukların kocaman hayalleri var. Çocukların hayallerinde yer almanın aslında gelecekte yer almak olduğunun da farkındayız. Bu nedenle, biz de Türkiye’den çıkan global bir teknoloji markası olma hayaliyle yola çıkmış ve bu hayali emin adımlarla gerçekleştiren bir marka olarak yeni sinemamızla, hayallerimizi paylaşan herkese teşekkür etmek istedik” dedi.

Bir Monster’a kavuşmanın hayalini kuran milyonlarca çocuktan birinin hayatından kesitlerin yer aldığı sinemada, çocukluk kaygılarını ailesinin takviyesiyle yenmeyi başaran minik kahramanımızı izliyoruz. Sinemanın finalinde ise çocukların hiç korkmadığı, hatta tam tersine yatağın altında görmeyi gönülden diledikleri tek canavarın, bir Monster Notebook olacağı vurgulanıyor.

Çekimleri İstanbul’un farklı bölgelerinde dört günde gerçekleştirilen reklam sinemasının kreatif ajansı Red and Grey İstanbul, yapım firması ise Hacıyatmaz Sinema. Son yıllarda milletlerarası yatırımlarına sürat vererek, bilhassa Avrupa pazarındaki yerini güçlendirmeyi hedefleyen Monster Notebook, bu sinemada de Türkiye teknoloji ve oyun ekosistemindeki 20 seneyi aşkın birikimiyle edindiği iç görüleri memleketler arası bildirilerle vermeyi amaçlıyor. Bu doğrultuda sinemaya özel bestelenen modülün kelamlarını birebir vakitte sinemanın kreatif yöneticisi olan Cem Batu yazarken, sinemanın seslendirmesini Monster Notebook’un yıllardır akıllara kazınan sesi, ünlü seslendirme sanatkarı Harun Can gerçekleştirdi.

Başa dön tuşu