Red Dead Redemption 2’nin Yeni Nesil Güncellemesi Rafa Mı Kalktı?

Görünüşe nazaran Red Dead Redemption 2’nin yeni jenerasyon güncellemesi için daha hayli bir mühlet bekleyeceğiz yahut beklemeyi bırakacağız. Zira, gelen yeni haberler umut ışığını uygundan uyguna söndürüyor. Ayrıntılar haberimizde.

Geçtiğimiz hafta içerisinde sizlerle paylaşmış olduğumuz haberimizde, TezFunz2 isimli ve içeriden aktardığı bilgiler ile ün kazanmış olan kullanıcının Grand Theft Auto 4 ve Red Dead Redemption Remastered versiyonlarının bir mühlet öncesine kadar Rockstar Games gündeminde olup da sonradan rafa kalktığına dair sızdırdığı bilgileri aktarmıştık. Her ne kadar o vakitte şimdi resmi bir açıklama yapılmadığı için, Grand Theft Auto: The Trilogy – Definitive Edition kaynaklı olduğu varsayım edilmişti.

Red Dead Redemption 2’nin Yenil Kuşak Güncellemesi Gelecek Mi?

Hatırlayacağınız üzere, yakın bir vakit evvel de Rockstar Games tarafından resmi sayfa üzerinden bütünüyle Grand Theft Auto 6 oyununun geliştirilme kademesine odaklanıldığına dair bir açıklama yapılmıştı. Tıpkı açıklamada, özellikle Red Dead Online dayanağında vites düşürüleceğini öğrenmiştik. Bu da, her ne kadar şimdi bir teyit olmasa da, haliyle Grand Theft Auto 4 ve Red Dead Redemption Remastered projelerinin rafa kalkmasının münasebeti olarak görülebilir. Muhtemelen Red Dead Redemption 2 de bu listeye dahil oldu.

Bildiğiniz üzere TezFunz2, Grand Theft Auto 4 ve Red Dead Redemption Remastered ile ilgili haberde, ikinci oyunun yeni kuşak güncellemesi üzerinde çalıştığını fakat ne vakit yayınlanacağını bilmediğini söylüyordu. Yakın bir vakit evvel GTA Forums üzerinden yeni bir açıklama yapan kullanıcı, Rockstar Games şirketinin bahsi geçen güncellemenin Enhanced Rockstar Editor modu ile şimdilik rafa kalktığı yahut iptal edildiğini lisana getirdi.

Konuya ait olarak Amerika menşeli geliştirici ve yayıncı tarafından şimdi yapılmış bir açıklama yok, lakin uzun vakittir hakkında sayısız tez ve söylenti ile karşılaştığımız ve büyük bir sabırsızlıkla beklenen Grand Theft Auto VI oyunun merkeze alındığını söyleyebiliriz. Bu da haliyle öbür tüm projelerin askıya alınması yahut iptal edilmesi ile sonuçlanmış üzere görünüyor. Gelişmeleri takipte olacağız.

Başa dön tuşu