Marvel’s Iron Man VR, Kasım’da Meta Quest 2’ye de Geliyor

Camouflaj tarafından geliştirilen Marvel’s Iron Man VR, 2020 yılının Temmuz ayı içerisinde Sony Interactive Entertainment yayıncılığında PlayStation VR için satışa sunulmuştu. Bu hafta içerisinde yayıncılığı artık Oculus Studios tarafından yapılan oyunun Meta Quest 2 için 3 Kasım 2022 tarihinde satışa sunulacağı duyuruldu.

Marvel’s Iron Man VR, Kasım’da Meta Quest 2 Kullanıcılarıyla da Buluşacak

Tony Stark karakterinin garajını keşfedip de Iron Man zırhını, ekipmanlarını, teçhizatlarını ve silahlarını özelleştirebileceğiniz Marvel’s Iron Man VR oyununda, gizemli baş makûs karakter Ghost ve ele geçirdiği Stark insansız hava aracı ordusunu bulmaya çalışacağız.

Gerçek bir Iron Man tecrübesi yaşar iken, göklerde yüzlerce mil süratle uçabilmek de mümkün olacak. Oynanışta Meta Quest Touch denetimlerini kullanarak, dünya genelindeki semalarda ve yerlerde süzülebilecek ve Repulsor Blasts ile düşmanları ortadan kaldırabileceğiz. Senaryo boyunca Marvel evreninden aşina olduğumuz Pepper Potts ve Nick Fury üzere karakterler de karşımıza çıkacak.

Duyuruya ait olarak “2020 yılında PlayStation VR için çıktığından beri Marvel’s Iron Man’in büyük hayranları olmuştuk ve Camouflaj ve Endeavor One’daki yetenekli takımların ve Sony Interactive Entertainment ve Marvel Entertainment’taki ortaklarımızın müsaadesi ile Meta Quest 2 için 3 Kasım’da çıkacağını duyurmaktan daha fazla heyecan duyamazdık.” yorumunda bulunulmuş.

Duyuru sırasında yapılan açıklamanın içeriğinde ayrıyeten, Marvel hayranları için kıymetli referanslara da yer verildiğine dikkat çekilmiş. Meta Quest 2 versiyonu için yayınlanmış olan fragmana aşağıdan göz atabilirsiniz.

Başa dön tuşu