Battlefield 1, Oyuncu Sayısı ile Battlefield 2042’yi Katladı

Çıkışının üzerinden altı yıl geçmiş olmasına karşın, Battlefield 1 eş vakitli oyuncu sayısı bakımından Battlefield 2042 oyununun hayli ötesinde performans sergiliyor. Pekala son durum ne oldu? Ayrıntılar haberimizde.

Battlefield 2042, geçtiğimiz yılın Kasım ayı içerisinde satışa sunulmuştu. Çıkışı öncesinde serinin özünde olan çeşitli özelliklerin bulunmamasına bağlı olarak ağır yansılar almış olan yeni oyun, başlarda 100.590 eş vakitli oyuncu sayısına ulaşmıştı. Ne var ki bu sayı, kısa mühlet azalmıştı. En büyük neden ise teknik sıkıntılar ve serinin özünde olan özelliklerden mahrum çıkmasıydı.

Electronic Arts ve DICE, Battlefield 2042’yi olması gereken noktaya getirmek için ağır bir uğraş içerisinde olsa da şimdilik tesirli bir geri dönüş sergilenebilmiş değil. Hatta çıkışının üzerinden altı yıl geçmiş olmasına karşın, Battlefield 1 oyuncular tarafından daha fazla tercih ediliyor.

Battlefield 1, Halefini Geride Bıraktı!

SteamDB sayfasına yansıyan ayrıntılar ile Birinci dünya Savaşı temalı oyun, geçtiğimiz yirmi dört saat içerisinde 51.845 eş vakitli oyuncu tarafından oynanmış ve bu tıpkı vakitte tüm vakitlerin en yüksek oyuncu sayısı da oluyor Battlefield 1 için. Biz bu haberi yazarken görünen sayı ise 37.673.

Öte yandan, Battlefield 2042 oyununa baktığımızda ise son yirmi dört saat içerisindeki eş vakitli oyuncu sayısının 5.387 olduğunu görüyoruz. Haberi hazırlarken de 3.100 oyuncu oyunda bulunuyordu.

Oyunun kullanıcı incelemeleri açısından da bir güncellemeye gidelim. Steam mağazasında, son bir ayda 2.004 kullanıcı incelemesi yayınlanmış ve bunların % 41 kadarı olumlu. Toplamda ise 117.465 kullanıcı incelemesi bulunuyor ve bunların da % 31 kadarı olumlu tarafta geri dönüş bildirmiş. Yani çok yavaş da olsa bir düzgünleşme gözlemlenebiliyor.

Başa dön tuşu