Marvel’s Avengers, Son Güncellemesini Bugün Aldı

Crystal Dynamics’in geliştirdiği Marvel’s Avengers, bugün itibariyle son güncellemesini aldı. Oyun, son güncellemeye özel oyunculara çeşitli hediyeler dağıttı.

Marvel Sinematik Evreninin ihtişamlı başarısı ve Insomniac’ın muhteşem Spider-Man oyunu ile birlikte Marvel hayranları, çok uzun bir süre AAA kalitesinde bir Avengers oyunu istiyordu. En sonunda 2020 yılında Crystal Dynamics, karşımıza Marvel’s Avengers oyunu ile çıktı.

Çıktı çıkmasına da oyun tam bir felaket oldu. Oyuncular, oyunun bir fan service (hayranları çekmek için olan unsurlar) ile dolu, oynanışı hiç zevk vermeyen ve oyun içi alışverişten geçilmeyen bir oyun olmasından ötürü pek şikâyetçiydi. Bütün bunların üzerine de geçtiğimiz aylarda oyunun son güncellemesini Mart ayında alacağını ve 30 Eylül’de kapatılacağını öğrendik.

Son güncellemenin günü geldi çattı

Marvel’s Avengers, son güncellemesini bugün aldı. Bugün Crystal Dynamics, Marvel’s Avengers için Eylül ayında satıştan kaldırılmasından önce oyuna bazı son özellikler ve hata düzeltmeleri ekleyen 2.8 yamasını yayınladı.

Güncellemenin detaylarını şöyle özetleyebiliriz:

  • Neredeyse tüm MCU’dan ilham alan ve MCU’dan ilham almayan Kıyafetler, İfadeler ve İsim Plakaları artık Kahraman Kartında otomatik olarak mevcut.
  • Hikâyeyi oynayarak kazanılan veya Kozmetik Satıcısı aracılığıyla satın alınan ürünler, her zaman olduğu gibi sırasıyla kazanılmalı veya satın alınmalıdır.
  • Hem Sevkiyat sistemi hem de Kahraman Meydan Okuma Kartları oyundan tamamen kaldırıldı. Daha önce Gönderilerden ve Kahraman Meydan Okuma Kartlarından kazanılabilen öğeler, 2.8’e güncellediğinizde otomatik olarak verilen yüzlerce Pazar Yeri öğesine dahildir.
  • 2.8’e güncelledikten sonra kilidi açılmış tüm Marketplace içeriğine erişebilmek için internete bağlı olmanız gerekmez.
  • Özel bir Kurucu Hediyesi verilecek: Demir Adam’ın ‘Değişken Tehdit Tepkisi Savaş Kıyafeti’. Bu Kıyafet, kazanan tüm oyunculara otomatik olarak verilecektir.
  • Mevcut tüm Kredi bakiyeleri oyun içi kaynaklara dönüştürüldü.
  • Sahip olunan Kahramanın Katalizörleri ve Parça Çıkarıcıları oyundan tamamen kaldırıldı. Onların yerine, kazanılan Parçalarda ve kazanılan XP’de artık kalıcı bir 1,5x çarpanı var.

Büyük Umutlarla Piyasaya Sürülüp Hayal Kırıklığıyla Sonuçlanan Marvel’s Avengers’ın Desteği Kesiliyor! Peki Satın Alanlar Ne Yapacak?

Crystal Dynamics, oyunculara destekleri için teşekkür eden bir blog yazısı aracılığıyla yamayı duyurdu. Oyun, şu an için Xbox Game Pass’te erişilebilir durumda. Dolayısıyla Eylül’e dek oynamak isterseniz, yukarıda bahsettiğimiz gibi oyunda her şeye sahip olarak oynayabilirsiniz.

Kaynak :
https://www.ign.com/articles/marvels-avengers-is-getting-its-last-patch-ever-today

Başa dön tuşu