Marvel’s Avengers İçin Yolun Sonu Göründü

2020 yılı içerisinde PC, PlayStation 4 ve Xbox One için satışa sunulmuş olan Marvel’s Avengers, çok geçmeden PlayStation 5 ve Xbox Series versiyonlarına da kavuşmuştu. Halihazırda da Game Pass servisinde de bulunan oyun, genel olarak hem oyuncuların hem de yayıncı Square Enix şirketinin şad olmadığı bir tablo çizmişti. Çıkışından bu yana içerik olarak desteklenen canlı servis yapısındaki Marvel’s Avengers için yolun sonu da göründü.

Marvel’s Avengers İçin Resmi Takviye Kesilecek

Crystal Dynamics tarafından hususa ait olarak yapılan paylaşımda belirtilene nazaran, 31 Mart 2023 tarihinde 2.8 versiyonlu son bir güncelleme yayınlanacak. Çeşitli dengeleme ayarlarının yapılacağı güncelleme ile kozmetik pazarı kapatılacak iken, oyuncuların hesaplarında bulunan krediler de kaynaklara dönüştürülecek.

Eğer oyundaki fiyatlı kozmetik eşyalara sahip olmayı istiyorduysanız, 2.8 güncellemesi ile bu da mümkün olacak. Geliştirici stüdyo, 31 Mart 2023 tarihi prestijiyle marketteki, çaba kartlarındaki ve misyonlardaki bütün içeriklerin oyuncuların fiyatsız erişimine açılacağını da müjdeledi.

Son olarak, 30 Eylül 2023 tarihinde resmi dayanak bütünüyle sonlandırılacak. Lakin yeni bir büyük gelişmeye kadar, ana senaryo ve çok oyunculu modların açık bırakılacağı da söylenmiş. Yani oyunu oynamaya devam edebileceksiniz.

30 Eylül 2023 tarihi prestijiyle Marvel’s Avengers, dijital olarak satın alınamayacakmış. Yani çevrimiçi mağazalardan kaldırılacağı manasına geliyor. Oyunun Game Pass ve PlayStation Plus servislerinde yer alıyor, lakin geliştiricinin ‘bu sayfada ele alınan tüm değişiklikler oyunun Game Pass ve PlayStation Plus Extra sürümleri için de geçerli olacak’ telaffuzuna bakılırsa, belirtilen tarihte her iki servisten de kaldırılacak olması yüksek ihtimal.

Marvel’s Avengers Konusu

Marvel’s Avengers oyununun öyküsü A-Day ile başlıyor. Captain America, Iron Man, Thor, Black Widow ve Bruce Banner, San Francisco kentindeki ikinci ofisi açmanın kutlamasını yapmaktadırlar. Ne var ki Taskmaster tarafından yapılan terörist hücum sonrasında hem kentin büyük bir kısmı yok olurken hem de hatalı durumuna düşen Avengers grubu dağılma kararı alıyor.

Bu olaydan beş yıl sonra, kent A.I.M. ismi verilen bir örgüt ve eski Avangers üyelerinin denetimi altındayken, Kamala Khan hem güçlerini hem de A.I.M. ile ilgili komployu keşfettikten sonra Avengers grubu tekrardan bir ortaya getirerek A-Day hadisesinin gerisindeki gerçeği ortaya çıkartmak için harekete geçiyor.

Başa dön tuşu