Logitech G Yeni Aurora Koleksiyonunu Tanıttı

1981 yılında kurulmuş olan İsviçre menşeli Logitech, 1981 yılından bu yana bilgisayar etraf üniteleri ve yazılımı konusunda ziyadesiyle tercih edilen şirketlerin ortasına geliyor. Avrupa, Asya ve Okyanusya kıtalarında da ofisleri bulunan şirketin bünyesindeki markalardan birisi olan Logitech G yeni Aurora koleksiyonunu tanıttı. Ayrıntılar haberimizde.

Logitech G Yeni Aurora Koleksiyonu Ürünleri

Oyunseverlerin tecrübelerini geliştirmek ve oyun dünyasına farklı bir boyut kazandırmak için eserler tasarlayan Logitech G, yeni Aurora koleksiyonunu oyun tutkunlarıyla buluşturuyor. Yeni koleksiyon; G735 kablosuz oyun kulaklığı, G715 kablosuz oyun klavyesi, G713 oyun klavyesi, G705 kablosuz oyun mouse’u ve sekiz özel aksesuardan oluşuyor. Yeni koleksiyon, bayan oyuncuların da muhtaçlık ve beklentilerini karşılamanın yanı sıra yeni bir tecrübe arayan bütün oyunseverlere hitap ediyor. Kendine has estetik ve dizayna sahip olan Aurora koleksiyonu özel aksesuarlar ve renk seçenekleriyle de şahsileştirmeye imkan tanıyor.

Logitech G’nin LIGHTSPEED yüksek performanslı kablosuz teknolojisi ve Blue VO!CE mikrofon üzere gelişmiş oyun sınıfı teknolojilerini içeren Aurora koleksiyonu, tüm oyuncuların beklediği gelişmiş özellik setini bir ortada sunuyor.

Oyun dünyası kalıplarından dışarı çıkıyor

Oyun sanayisinin dinamiklerini değiştirmek için çalıştıklarını belirten Logitech G Oyun Ünitesi Genel Müdürü ve Lider Yardımcısı Ujesh Desai, “Logitech G olarak, oyun dünyasını kalıplarından dışarıya çıkarmak ve sonları aşmak için çalışıyoruz. Kullanıcıların kendilerini söz etmelerine imkan sunarken, tüm oyuncuların kendi biçimlerini yansıtabilmelerine de imkân sağlıyoruz. Dar kalıpları ve hudutları yenilikçi eser yelpazemizle değiştiriyoruz. Herkesin oyun tecrübesini doyasıya yaşamasını sağlayan eserlerimiz, kullanıcılarımıza sunduğumuz taahhütlerin başında geliyor. Yeni Aurora koleksiyonumuzla da bu taahhüdümüzü destekliyoruz.” dedi.

Kadın oyuncuların tecrübeleri baz alınarak tasarlandı

Aurora koleksiyonu, oyun oynayan bayanlardan gelen geri bildirimlere dayalı olarak geliştirildi. Koleksiyon, Logitech bünyesinde yüklü olarak bayan inovasyon, tasarım, mühendislik ve pazarlama başkanlarından oluşan bir grup tarafından hayata geçirildi. Az temsil edilen bir oyuncu segmentinin oyun tecrübesi muhtaçlıklarını karşılamak ve oyunun geleceğini yine tasarlamak hedeflendi. Aurora koleksiyonu üç tasarım süreci temel alınarak hayata geçirildi:

Konfor: Tasarım basamağında grup tarafından, daha uzun saç, gözlük, küpe ve daha küçük el boyutları üzere kriterler dikkate alındı. Daha uzun müddetler devam eden oyun seanslarının desteklenmesi ismine eserler, hafif ve dokunuşu yumuşak olan farklı materyaller ve kaplamalarla donatıldı.

Ulaşılabilirlik: Etraftaki fırsat alanlarının daha yeterli değerlendirilmesini sağlamak ismine eserlerde, yumuşak tonlar, yarı saydam gereçler ve kullanıma hazır dinlendirici aydınlatma gereçlerinden yararlanılırken, tipik keskin kenar tassarımı, siyah renk yolları minimal düzeyde tutuldu.

Oyuncu tecrübesi: Şahsileştirmeye imkan tanıyan koleksiyon, Pink Dawn ve Green Flash aksesuarları kullanılarak özgün tecrübelere imkan tanıyor. Oyuncular, Play Moods ismi verilen “Aurora Collection” imzalı aydınlatmaya sahip G HUB’da bulunan binlerce özelleştirilebilir aydınlatma kombinasyonuyla yaratıcı taraflarını sergileyebiliyor.

Kadınlara yönelik oyun ekipmanları koleksiyonu oluşturulmasının eski fikirleri kenara bırakma anlayışıyla ortaya çıktığından bahseden Logitech G Oyun İnovasyonu Lideri Tiffany Beers,açıklamasında şu sözlere yer verdi: “Öncelikli olarak oyun oynayan bayanlar için tasarım yapmak üzere yola çıkarken, yalnızca bunu başarmakla kalmadık, cinsiyet ve klişelerin ötesinde daha da geniş bir oyuncu kitlesi için manalı olacağını umduğumuz bir koleksiyon oluşturduk. Aurora koleksiyonu ve temsil ettiği her şey için heyecanlıyız.”

Aurora Koleksiyonu:

  • G735 Kablosuz Oyuncu Kulaklığı: Beyaz Mist kaplama, eterik RGB aydınlatma ve kulak üstü çift ses karıştırma özelliklerine sahip G735, her oyuncu için çok istikametli bir seçenektir. G735, bir oyuncunun sesini modüle etmek için yeni Blue VO!CE mikrofon teknolojisi özelliklerine sahiptir ve tercih edilen ses ayarlarını G Hub’da ve direkt kulaklığa kaydetme özelliğine sahiptir. G735 kablosuz oyun kulaklığı ayrıyeten tüm oyuncular için konforu en üst seviyeye çıkarır ve daha küçük baş boyutları için ülküdür. Oyuncular, 56 saatten fazla pil ömrüyle (aydınlatma olmadan) uzun oyun seanslarının keyfini çıkarabilir ve Logitech G’nin ödüllü LIGHTSPEED kablosuz teknolojisi ve Bluetooth® kontağı aracılığıyla kablosuz özgürlüğü deneyimleyebilir.
  • G715 ve G713 Mekanik Oyuncu Klavyeleri: G715 kablosuz oyuncu klavyesi ve G713 oyuncu klavyesi, oyuncuların kendilerini söz edebilmeleri ve istedikleri formda oynayabilmeleri için yüksek tuş performansıyla düşük tuşlu titreşimler sunar. Kompakt, anahtarsız yerleşim ve ayarlanabilir yükseklik, gün uzunluğu konfor sağlar. 25 saat kesintisiz oyun tecrübesi sunan şarj edilebilir pil ve LIGHTSPEED kablosuz yahut Bluetooth® ilişkisiyle istenilen yerde kullanılabilir.
  • G705 Kablosuz Oyuncu Mouse: G705 kablosuz oyuncu mouse, kompakt konturlu yapısı ve gelişmiş oyun teknolojisi ile daha küçük eller için özel olarak üretilmiştir. Sırf 85 gram olan G705, uzun vadeli oyunlar, konfor ve performans için tasarlanmıştır. Oyun sınıfı sensörü, ultra hassas LIGHTSPEED kablosuz teknolojisi yahut Bluetooth® ilişkisi sayesinde kolay erişilen bir DPI döngüsüyle oyuncular en uygun performanslarına ulaşabilir.

Aksesuarlar: Koleksiyonda bulut halindeki avuç içi desteği, kablo tılsımı ve kalp formundaki taşıma çantası üzere seçenekler dahil sekiz yeni aksesuar bulunuyor. Öbür aksesuarlar ortasında kulak yastıkları ve mikrofonlar, G713 ve G715 klavye üst plakaları, tuş alımlı ve fırçası ve oyuncuların oyun tarzlarını kişiselleştirmeleri için mouse altlığı da bulunuyor.

Tüm oyuncu eserlerinde olduğu üzere, Aurora koleksiyonunun tamamı karbon nötr sertifikasına sahiptir. Bu sayede eserin karbon tesirini sıfıra indirmek için yüksek kaliteli sertifikalı karbon ofsetlerine yatırım yapılıyor. Eserler, tüketici sonrası geri dönüştürülmüş modüllerden ve kâğıt ambalajlar FSCTM sertifikalı ormanlardan gelir. Sürdürülebilirlik çalışmaları hakkında daha fazla bilgi almak için internet sitesi ziyaret edilebilir.

Başa dön tuşu