Lego, İlk Yetişkin Minecraft Setini Duyurdu

Minecraft’ın 15. yılı için özel tasarlanan set, crafting table olarak bilinen çalışma masasını evlerimize taşıyacak.

Minecraft’ın muhtemelen pratik oyuncaklar arasında en büyük benzerliği taşıdığı oyuncak olan Lego, marka ile uzun süredir devam eden iş birliğinin bir sonraki adımı olarak yeni bir set tasarladı. Minecraft’ın 15. yılı kutlamaları kapsamında hazırlanan ve yetişkinleri hedefleyen the Crafting Table seti, popüler oyuna ait bir diaroma gibi duruyor.

1 Ağustos’ta çıkacak olan set bin 195 parçadan oluşacak ve 89,99 dolarlık bir fiyat etiketine sahip olacak. Minecraft’ın olmazsa olmazlarından olan ve bir şeyler üretmekte kullandığımız crafting table’ın (çalışma masası) bir kesitini gösteren setin içerisinde bir de mini biyom görüyoruz. Set bu mini biyom açısından bakıldığında orijinal Lego Minecraft Micro World setini de andırıyor. 

12 farklı biyom inşa etmek mümkün

lego minecraft

Lego Minecraft The Crafting Table seti, oyunlarda gördüğümüz karakterlerin minifigürlerini de içeriyor. Bu figürler arasında Steve, Alex, bir iskelet, bir cadı ve Creeper yer alıyor. Bu figürlere ek olarak setin kurulumu için izlenebilecek çok sayıda farklı yöntem bulunduğu da görülebiliyor. Setin içinden çıkan parçaları kullanarak bir köy, vadi, Taiga’da bir mağara, buzla kaplı Ice Spikes bölgesi gibi toplamda 12 farklı biyom oluşturmak mümkün. 

lego minecraft

Lego Builder uygulamasına da eklenen set için Lego’nun internet sitesi üzerinden de ön sipariş verilebiliyor. 

Apple Mağazası Temalı LEGO Seti Konsepti Tasarlandı: İçinde iPhone’lardan Çalışanlara Kadar Her Şey Var!

LEGO, 2500 Parçalık Legend of Zelda Setini Tanıttı

Kaynak :
https://www.theverge.com/2024/6/1/24169526/lego-minecraft-the-crafting-table-15th-anniversary-adult-set

Başa dön tuşu