Koronavirüs salgını Valve’e yaradı! Steam rekor kırdı!

Son devirde koronavirüs vakaları yeterliden düzgüne artmaya başladı. Salgının merkezinin Avrupa’ya kaymasıyla birlikte Türkiye üzerindeki risk de attı. Genel itibariyle Avrupa’da pek çok ülkede sokağa çıkma yasağı getirilmiş durumda. Ülkemizde ise şimdi bu türlü bir kısıtlama kelam konusu değil. En azından 65 yaş altındakiler için.

Avrupa ve dünyanın çeşitli bölgelerindeki pek çok kişinin peşi sıra meskenlerine kapanmalarıyla birlikte oyun platformlarına olan ilgi de arttı.

Koronavirüs salgını Valve’e yaradı! Steam rekor kırdı!

Koronavirüs salgını pek çok kesimi olumsuz etkilemiş olsa da Steam, PlayStation Store ve Xbox Store, bu salgında rekor üzerine rekor kırıyor.

Geçtiğimiz gün Valve tarafından yapılan açıklamada Steam’de eş vakitli kullanıcı sayısında yeni bir rekor kırıldığı tabir edildi.

Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz Pazar günü 20 milyon oyuncu birebir anda Steam’i kullanmış ve bu bir rekor olarak nitelendirilmişti. Hakikaten dün bu rekor bir sefer daha kırıldı. Saat 16:00 ile 20:00 ortasında 22.67 milyon kişinin eş vakitli olarak Steam’de online olduğu ve bunun yeni bir rekor olduğu belirtildi.

Görünen o ki Steam önümüzdeki periyotta daha çok rekor kıracak. Zira konutlarına kapanan beşerler kendilerini oyun ve dizilere vermiş durumda. Bu devirde internetin hayatımızda olması çok büyük bir nimet diyebiliriz.

Başa dön tuşu