Gotham Knights Çıkış Fragmanı Yayınlandı

Uzun bir ortadan sonra, bu ay Gotham City’ye geri dönüş yapacağız. 2020 yılının DC FanDome etkinliğinde duyurulmuş olan Gotham Knights, 21 Ekim 2022 tarihinde PC (Epic Games Store), PlayStation 5 ve Xbox Series için satışa sunulacak. Önümüzde iki haftadan az bir vakit kalmışken, Warner Bros. Games ile WB Games Montreal tarafından Gotham Knights çıkış fragmanı da yayınlandı. 

Gotham Knights Çıkış Fragmanı ile Büyük Buluşmaya Hazırlanıyoruz

Fragmanın açılış kısmında, bir cenaze merasimi ile başlıyor. Anlayacağımız üzere, Batman nitekim ölmüş. Sonraki sahnelerde ise, karakterlerimizi, çetelerin kentte yol açtıkları kargaşayı ve hem Batman Family bireylerinin hem de GCPD ünitelerinin verdikleri gayretleri görebiliyoruz. Bizleri hayli aksiyon ve cümbüş dolu bir oyunun beklediğine kuşku yok. 

Hatırlayacağınız üzere, oyunun geliştirilme süreci Ağustos ayı içerisinde tamamlanmıştı. Yani birinci gün güncellemesinin hazır olmasının yanı sıra, fizikî sürümleri de çoktan seri basıma gönderilmişti. 

Hikaye olarak Batman karakterinin vefatının çabucak sonrasında geçiyor. Önlerindeki en büyük pürüzün kalkması ile yeraltı hata dünyası Gotham sokaklarında cirit atmakta iken, kenti inançta tutmak, halka umudu tekrar getirmek, polislerin disiplinini tekrardan sağlamak ve hatalılara kaçacak deliği tekrar arattırmak ise Nightwing, Red Hood, Batgirl ve Robin karakterlerinden oluşan Batman Family olarak iş yeniden biz oyunculara düşecek. 

Duyurusundan bu yana, oyun için yapılan tanıtımlar ile genel tablo oluşmuştu. Mesela Gotham Knight’taki kentin, rastgele bir DC oyunundaki en büyük Gotham City olacağını öğrenmiştik. Ha bu türlü olunca, Batcycle da seyahat açısından en büyük yardımcımız olacak. 

Oyunda bize sunulan kıssayı bir bitirişte göremeyeceğiz. Bunun münasebeti ise gidişatın oynadığımız karaktere nazaran şekillenmesi ve farklı bir karaktere geçtiğimizde de sinematik sahnelerin değişmesi olacak. 

Son olarak, karakterlerimiz için dört farklı yetenek ağacı ve hünerlerini değiştiren kostümler olacak. Kilitlerini tecrübe ve yetenek puanı kazanarak açabiliyor iken, diğer bir karaktere geçtiğimizde de kaydettiğimiz kademeyi taşıyabilmemiz mümkün olacak. Ana öyküyü ve baş düşmanlarımızın kısımlarını bitirene kadar yetenek ağaçlarının tamamını açabilmek mümkün olmayacak.

Başa dön tuşu