Knockout City Sunucuları Bu Yıl Kapatılacak

Ücretsiz Knockout City ile bu yıl vedalaşacağız. Geliştirici ve yayıncı konumundaki Velan Studios, Haziran ayında sunucuların kapatılacağını duyurdu. Detaylar haberimizde.


İlginizi Çekebilir: Back 4 Blood İçin İçerik Desteği Kesiliyor


Velan Studios tarafından geliştirilen ve geçtiğimiz yıla kadar Electronic Arts tarafından yayınlanan Knockout City, 2021 yılının Mayıs ayında oyuncular ile EA Originals etiketi altında buluşturulmuştu. 2022 yılının Haziran ayında yayıncılık haklarını geliştiricisinin devraldığı ücretsiz oyun, tamamıyla ücretsiz olarak indirilip oynanabiliyordu.

Takım tabanlı oynanan Knockout City, beğenilmiş ve milyonlarca oyuncu tarafından da oynanmaya başlanmıştı. Karakterinizi özelleştirip takımınızı kurduktan sonra, koordineli çalışma ile harita üzerindeki toplar ile rakiplerinizi saf dışı bırakmaya çalışıyordunuz.

6HjbzZVvQ7aezptS9KQdZJ-1200-80

Knockout City Sunucuları Ne Zaman Kapatılacak?

İki yıllık sürede sezonluk olarak yeni içeriklerin yayınlandığı oyun için ne yazık ki yolun sonu göründü. Geliştirici Velan Studios, resmi sayfa üzerinden yaptığı duyuru ile dokuzuncu sezon ile final yapılacağını söylüyor. 6 Haziran 2023 tarihinde ise mevcut sunucuların fişi çekilecekmiş. Ne var ki PC versiyonu için özel sunuculu versiyonu yayınlanacakmış. Haliyle dileyenler, oynamaya tam gaz devam edebileceklermiş.

Fişin çekileceği gün için önümüzde dört aylık bir süre var ve gelene kadar da yeni güncellemeler ile yeni içeriklerin yayınlanmaya devam edileceği söyleniyor. Elbette bu kapatılma kararının ardından, oyuncu sayısı elbette düşecektir. Bu bağlamda, özel sunuculu versiyona gösterilecek ilginin durumu da kafalarda soru işareti oluşturuyor.

Sizin de bildiğiniz gibi her çevrimiçi çok oyunculu oyun aynı istikrarı gösteremiyor. Geçmişte bunun örneğini çok fazlaca görmüştük. Knockout City de benzer kaderi paylaşarak listeye adını yazdırmış olacak.

 

Başa dön tuşu