Kanlı ve Mide Bulandırıcı Sahnelere Sahip Video Oyunları

Oyun geliştiricileri, oyunculara derinlemesine bir deneyim sunma amacıyla yoğun şiddet, vahşet ve çeşitli rahatsız edici unsurları kullanabilirler. Kanlı sahneler, oyun atmosferini güçlendirebilir, hikâyeye dramatik bir derinlik katabilir veya oyuncuların kararlarını etkilemek adına kullanılabilir.

Oyun dünyasında en çok tercih edilen türlerden biri olan korku oyunları, oyuncuları dehşete düşürmeye devam ediyor. Korku oyunlarıyla çok alakası olmasa da bazı oyunlar var ki bu oyunlar sizi gerçek dünyadan koparıp kanınızı donduran sanal bir kâbusun içine çekiyor. 

Tüm zamanların en kan dondurucu sahnelerine sahip oyunlar, sıradan bir korku oyununun sunduğu deneyimin çok daha ötesinde. Oynayanların tüylerini ürperten ve kanlı sahneleriyle sıkça konuşulan 10 video oyununu sizler için derledik. 

Kanlı sahnelere sahip oyunlar:

Mortal Kombat, çarpıcı dövüş teknikleri ve ölüm sahneleriyle oyunculara şiddet ve aksiyonu doruk noktasında yaşatıyor. 

Kanlı sahneler, Mortal Kombat serisinin ilk oyunu piyasaya çıktığından beri belirgin bir özelliği olmuştu. Oyunda; parçalama, baş kesme ve birçok vahşi eylem bulunuyor. Bu özellikler, oyundaki her karakter için mevcut olup oyunculara grafik açıdan bu çarpıcı görselleri deneyimleme imkânı sunuyor.

Resident Evil 7: Biohazard, klasik bir korku atmosferi sunmakla kalmıyor, aynı zamanda çeşitli görsel efektlerle oluşturulan kanlı sahneler sayesinde korku oyunlarına yeni bir soluk getiriyor. 

Oyundaki kanlı sahneler, oyunun karanlık ve gizemli hikâyesine derinlik katarken oyuncuları bir hayatta kalma mücadelesine sürüklüyor ve gerilimi zirveye taşıyor.

1995 yılında yayımlanan Phantasmagoria, dönemine göre oldukça çarpıcı ve şok edici sahneleriyle de hatırlanıyor.

Phantasmagoria

Bu yapım sadece teknik yenilikleri ve hikâye anlatımındaki başarısıyla değil, içerdiği kanlı ve ürkütücü sahnelerle adından söz ettirmiş ve oyun dünyasında bir dönüm noktası olarak kabul edilmiştir.

Korku ve bilim kurgu türlerini ustalıkla harmanlayarak oyunculara nefes kesici bir deneyim sunan Dead Space 2’de de kanlı sahnelerle sıkça karşılaşıyoruz. 

Serinin ikinci oyunu, uzayda geçen karanlık bir hikâyeyi anlatırken unutulmaz anlardan biri de kanlı sahnelerin yoğunluğu ve etkileyiciliği oluyor. 

Rockstar Games tarafından geliştirilen ve yayımlanan Manhunt, ilk şahıs perspektifiyle oynanan hayatta kalma korku oyunudur. 

Manhunt

Oyundaki kanlı sahneler, oyunun sadece aksiyon unsurlarını değil aynı zamanda karanlık ve rahatsız edici atmosferini de güçlendiren önemli unsurlardan olmuştur.

Hellraiser filmlerinden ilham alınarak yapılan House of Velez, bulmaca ögeleri etrafında şekillenen bir korku oyunudur. Çok sayıda ölüm sahnesiyle oyunculara atmosferik korku deneyimi sunar. 

House of Velez

2D piksel sanat tarzına sahiptir ve oyuncuları gizemli bir evde geçen korku dolu bir deneyime davet eder.

Kratos’un öfke ve intikam arayışını anlatan God of War III, aksiyon ve macera türünde bir oyun olup oldukça yoğun şiddet sahnelerine sahiptir.

Kratos’un, Güneş Tanrısı Helios’u tacını sökerek öldürdüğü sahne, oyuncular tarafından çok konuşulmuştur. 

Quake 4; oyuncuların, yabancı bir ırk olan Strogg ile savaşan asker Matthew Kane’i kontrol ettiği bir askerî macerayı anlatır.

Quake 4

Oyun; güçlü grafikleri, hızlı tempolu oyun mekaniği ve çeşitli silahlarıyla birlikte rahatsız edici sahnelere de sahip. 

Wolfenstein serisi, Nazilerle savaşan bir kahraman olan B. J. Blazkowicz’in maceralarını konu alıyor. 

Düşmanları çeşitli silahlar kullanarak öldürmek, oyuncuları kanlı sahnelerle karşı karşıya bırakıyor.

Oyuncuların ağır zırhlı bir askeri kontrol ettiği ve Mars’taki bir tesisin şeytani güçler tarafından istila edilmesine karşı savaştığı Doom (2016), kanlı bir atmosfere sahip. 

Doom

Doom (2016); hızlı tempolu oynanışı, yoğun çatışmaları, geniş silah seçenekleri ve muazzam canavarlarıyla dikkat çekiyor.

Benzer oyunlar hakkındaki diğer içeriklerimiz:

Epic Games’te Satış Rekorları Kıran 10 Korku Oyunu: Kalbi Olanlar Oynamasın!

Oyun Camiasını Kasıp Kavuran Co-op Korku Oyunu: Lethal Company İncelemesi

Başa dön tuşu