İTO’dan oyun geliştiricilerine sektörel kümelenme projesi

İstanbul Ticaret Odası (İTO) Ticaret Bakanlığı’nın “Hizmet Dalı Rekabet Gücünün Artırılması Projesi Takviyesi (HİSER)” programı kapsamında İstanbul’daki oyun geliştiricilere yönelik Dijital Oyun Bölümü Kümelenme Projesi’ni duyurdu. ITO tarafından organize edilen ve Türkiye Oyun Geliştiricileri Derneği (TOGED) tarafından desteklenen proje kapsamında birinci bilgilendirme toplantısı 25 Ekim Cuma günü, Eminönü’ndeki İTO Merkez Bina’da yapılacak.

İTO oyun geliştiricilerini sektörel kümelenme projesiyle birleştirecek

ITO tarafından organize edilen Dijital Oyun Bölümü Kümelenme Projesi İstanbul’daki oyun geliştiricilerini hedefliyor ve Ticaret Bakanlığı’nın HİSER programından faydalanıyor. İstanbul’daki geliştiricilere yönelik bu tıptaki birinci proje olma özelliğini taşıyan kümelenme projesi, iştirakçilere İTO’nun tertip ve mali dayanağına ek olarak, Ticaret Bakanlığı’ndan da %75 takviye alma imkânı tanıyor.

Bilgilendirme Toplantısı 25 Ekim’de

Proje kapsamında tüm oyun geliştiricilerine açık olarak düzenlenecek birinci bilgilendirme toplantısı, TOGED’in sistemli aylık Meet Up buluşması ile birlikte 25 Ekim Cuma günü İTO Merkezi’nde yapılacak. Toplantı kapsamında geliştiricilere kümelenme projesi ve iştirak süreçleri hakkında ayrıntılı bilgi verilecek.

Başa dön tuşu