İlk The Callisto Protocol Güncellemesi Yayınlandı

İlk The Callisto Protocol güncellemesi yayınlandı. Güzelleşme istikametinde atılan birinci adım ile şikayet edilen sıkıntıların birincisi çözülmüş olacak. Ayrıntılar haberimizde sizi bekliyor.

Striking Distance Studios tarafından geliştirilmiş ve Krafton tarafından da yayınlanmış olan The Callisto Protocol, dün prestijiyle bizlerle buluşmuştu. Fakat bu buluşma, pek de beklendiği kadar yeterli sonuçlanmamıştı. Yaşanan önemli teknik problemler ve optimizasyon ile irtibatlı performans problemleri ile PC versiyonu neredeyse oynanamaz haldeydi. O denli ki RTX 3080 ekran kartlarında dahil kasılmaların olduğunu lisana getiren kullanıcılar dahi olmuştu.

Steam mağazasındaki kullanıcı incelemelerinin birinci etapta çoğunlukla olumsuz olması ve üstüne ek olarak Güney Kore menşeli yayıncının da Kore Borsası üzerinde % 8.4 bedel kaybetmesinin akabinde, Striking Distance Studios tarafından beklenen atılım geldi.

The Callisto Protocol Twitter hesabı üzerinden bir paylaşımda bulunan stüdyo, PC kullanıcılarının yaşadıkları sıkıntılardan haberdar olduklarını ve performansı güzelleştirecek bir güncellemenin kısa bir müddet sonra yayınlanacağı konusunda bilgilendirme yapmışlardı. İşte o güncelleme de kısa bir mühlet evvel yayınlandı.

İlk The Callisto Protocol Güncellemesi İndirilmeye Hazır

467 MB boyutundaki güncelleme, yapılan geri dönüşlerde bahsedilen Unreal Engine 4’ün gölgelendirme derlemesi takılmalarını bütünüyle çözüyor. Oyuna başladığınız vakit, gölgelendirmeleri derlemeye başlıyor. Süreç tamamlanana kadar orta sahnelerde titremeler yaşanıyor.

Ne var ki seyahat ve köşeleri dönerken yaşanan takılma meseleleri şimdi çözülmüş değil. Her ne kadar daha takılmaların daha az yaşanacağı söylenebilse de, optimizasyon problemlerinin devam etmesi ile özellikle ışın izleme açık iken şimdi işlemciler ve ekran kartı işlemcilerinden tam manasıyla istifade edilemiyor.

Son olarak, Striking Distance Studios tarafından yapılan açıklama ile yeni güncelleme hazırlıklarının devam ediliyor. Umuyoruz ki The Callisto Protocol, olabilecek en kısa müddette düzelsin ve Jacob Lee ile Black Iron Prison içindeki dehşet dolu maceramıza rahat bir halde dalalım. Gelişmeleri takipte olacağız.

Başa dön tuşu