Half-Life 2: VR Modunu Artık İndirebilirsiniz

Varlığından yıllar evvel haberdar olduğumuz ve problemli bir geliştirme süreci olan Half-Life 2: VR modu, bugün prestijiyle oyuncular ile buluştu.

Source VR Mod Team tarafından geliştirilmiş olan Half-Life 2: VR, 2013 yılında Razer Hydra için yayınlanmış olan bir mod için uzantı olarak doğmuştu. Daha sonradan proje, geliştirici takımın hiçbir evre kaydedemeyip de yerinde saydığını öne sürmesi ile uzunca bir müddet için ortadan kaybolmuştu.

Half-Life 2: VR Modu Artık Bizlerle!

2017 yılında Eurogamer ile haberdar olduğumuz mod, 2021 yılında tam bir geri dönüş yapmıştı. Geçtiğimiz ay, Source VR Mod Team tarafından yapılan ve projeye kalınan yerden devam edildiği duyurusu sonrasında bugün prestijiyle beta versiyonu yayınlandı.

Valve tarafından satışa sunulmuş olan Half-Life 2 oyununa sahipseniz, Steam üzerinden indirebilmeniz mümkün oluyor. Lakin bu sürümün, beta olduğu bir sefer daha belirtelim. Yani üzerinde yapılacak epey çalışma var. Aslında Source VR Mod Team, Episode takviyesi, silah revizyonu, hareket ve konfor iyileştirmeleri, revize edilmiş haritalar, varlıklar ve dokular için bir yol haritası oluşturmuş.

Devam oyununu sanal gerçeklik aygıtlarına getirmek için yapılan teşebbüslerin bir tanesi olan Half-Life 2: VR, birçok özelliği beraberinde getiriyor. Mesela eşyalarınızı ve silahlarınızı koordine edebildiğiniz ve merdivenlerden çıkabildiğiniz hareket denetimleri ile izlenen oda genişliğinde VR.

Bunların yanı sıra, tam manasıyla gezinti yapabilme imkanı, Half-Life: Alyx oyunundan esinlenilmiş bir silah seçme menüsü, hareket vinyetinin ve otomobil kullandığınız kısımlar için üçüncü kişi kamera açısının, tam sol el takviyesi, lazer görüşü ve arcade üslubu süratli şarjör doldurma üzere çeşitli ek seçenekler de bulunuyor. Beta versiyonunun yayınlanma duyurusuna ek olarak yayınlanan yeni fragmana aşağıdan göz atabilirsiniz.

Başa dön tuşu