Hogwarts Legacy PlayStation İçeriği, 1 Yıllığına Özelmiş

Ortaya atılan bir rapora nazaran Hogwarts Legacy PlayStation içeriği, oyunun çıkışından bir yıl sonra PC, Switch ve Xbox konsollarına da gelecekmiş. Raporu ortaya atan kaynağın ise bir epey sağlam olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıntılar haberimizde.

Hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz hafta içerisinde düzenlenen State of Play yayınında, oyunun PlayStation 4 ve PlayStation 5 için yayınlanacak olan özel içeriği de gösterilmişti. Oyuna bir oldukça tansiyon katacak olan bu içerik, bizi Hogsmade dolaylarındaki bir dükkanın içerisinde götürecek. Ekstra vazifeye ek olarak, kozmetik set, elinizdeki eşyaları öteki bölgelere nazaran bu dükkanda daha yüksek kıymetten satma imkanı ve kapalı sandıkların yerini süreksiz olarak görebilmenize imkan tanıyan Felix Felicis İksiri Tanımı de yeniden PlayStation kullanıcılarına sunulacak bilgisi verilmişti.

Görevin ayrıntılarına nazaran Madam Mason, işaret ettiği dükkanın makus laneti yüzünden satışa çıkamadığından bahsediyor. Biz ise bu noktada devreye girip, laneti ortadan kaldırabilmek için bodrum katına iniyor ve berbat niyetli güçler ile savaşmaya başlıyoruz. Esasen fragmanda da gördüğümüz üzere farklı olaylar da cereyan ediyordu.

Hogwarts Legacy PlayStation İçeriği, Başka Platformlara da Gelecek

Önceden yalnızca PlayStation 4 ve PlayStation 5 konsollarına özel olarak çıkacağı söylenmiş olsa da, görünüşe nazaran işin aslı hiç de o denli değil. Yakın bir vakit evvel Assassin’s Creed Mirage ile ilgili bütün ayrıntıları sızdıran Rebs Gaming, Twitter üzerinden yaptığı açıklama ile bu içeriğin oyunun çıkışından bir yıl sonra PC, Switch, Xbox One ve Xbox Series platformlarına da çıkacağını belirtti.

Oyunun çıkış tarihinin 10 Şubat 2023 olduğunu düşünecek olursak, öteki platformların kullanıcıları bu içeriğe 10 Şubat 2024 tarihi prestijiyle erişim sağlayabilecekler demek oluyor. Öteki bir deyişle, kalıcı değil de muhakkak bir müddetliğine özel olma kelam konusu. Bakalım Rebs Gaming tarafından ortaya atılan telaffuz, Assassin’s Creed Mirage sızıntısında olduğu üzere hakikat çıkacak mı? Gelişmeleri takipte olacağız.

Başa dön tuşu