Hogwarts Legacy için Uzun Bir Oynanış Gösterimi Yapıldı

Warner Bros. Games ve Avalanche Software, çıkışını sabırsızlıkla beklediğimiz oyunlardan Hogwarts Legacy için yeni bir oynanış gösterimi yaptılar. Haberimizin içeriğinden göz atabileceğiniz görüntüde, pek çok yeni ayrıntı da gün yüzüne çıktı.

Önümüzdeki yıla ertelenene kadar bu yılın savlı oyunları ortasında yer alan Hogwarts Legacy için artık Şubat ayını bekliyoruz. 10 Şubat 2023 tarihinde PC (Epic Games Store ve Steam), PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One ve Xbox Series için çıkacak olan oyun, sonraki bir tarihte Switch için de çıkacak.

1800’lü yıllardaki Hogwarts kalesinde geçecek olan oyun, özgün bir kıssa sunacak. Büyücülük dünyasını yok etmekle tehdit eden eski bir sırrın anahtarını elinde tutan bir öğrenci rolünde olacağız. Senaryo boyunca yandaşlar edinecek iken, karanlık büyücüler ile savaşacak ve büyücülük dünyasının mukadderatına karar vereceğiz.

Hogwarts Legacy Gösterimi Neler Sunuyor?

Henüz ülkemizde ön-siparişe açılmamış olan Hogwarts Legacy için yeni bir oynanış gösterimi daha gerçekleştirildi. Kırk altı dakika uzunluğundaki gösterim sırasında, karakter yaratma, çatışma, kullanıcı arayüzü ve dahası kapsamında oyun hakkında daha fazla ayrıntı gözler önüne serildi.

Söylenene nazaran, ana karakter öbür öğrencilerin gerisinde olacakmış. Haliyle, onlara yetişebilmek için de Wizard’s Field Guide kataloğunda yer alan çeşitli küçük vazifeleri tamamlamamız gerekecek. Bu noktada, sınıfların seçeneğe bağlı yan misyonlar olacak ve büyülerimizi geliştirmemize birtakım profesörler hakkında bilgi sahibi olmamızı sağlayacakmış.

Gösterimde ekranımıza gelen karakter yaratma ekranı, farklı saç modelleri, çiller ve daha öbür seçenekler içerecek. Oyun sırasında berbere gidip, oyun içi görünümümüzü değiştirmemizin mümkün olacakmış.

Bildiğiniz üzere Quidditch, Gobstones ve Wizard’s Chess üzere elementlerin Hogwarts Legacy’de göremeyeceğiz. Gösterim sırasında mevzuya değinen geliştiriciler, her ne kadar her şeyi dahil edememiş olsalar da, öykü anlatımına bu elementlerin birçoğunu o denli yahut bu türlü dahil etmeye çalıştıklarını lisana getirdiler. Görüntüde ayrıyeten saat kulesindeki düello kulübünde cansız model ile yapılan savaşı da görüyoruz.

Başa dön tuşu