Steam’e Sahte Minecraft Eklendi, Oyuncular Boş Yere Heyecanlandı

Dün Steam’de listelenen Minecraft isimli bir yapım, oyunseverleri heyecanlandırdı. Ancak daha sonra sahte olduğu ortaya çıktı.

İlk olarak 2011 yılında Mojang tarafından piyasaya sürülen Minecraft, şüphesiz tarihin en başarılı oyunu. 300 milyon satışla tüm zamanların en çok satan oyunu konumunda bulunan yapım, her platformdan oynanabiliyordu. Ancak şimdiye kadar asla Steam üzerinden sunulmamıştı.

Durum böyle olunca uzun yıllardır oyuncular Steam’e gelmesini bekliyordu. Dün bu konuda bekleyenleri heyecanlandıran bir gelişme yaşandı. Steam’deki bir listeleme, oyunseverlerde yapımın platforma geleceği fikrini oluşturdu. Ancak eklenen oyun sahte çıktı.

Steam’de listelenen sahte Minecraft, kısa sürede kaldırıldı

*Steamde listelenen sahte Minecraft

Steam’de listelenen sahte Minecraft, eklendikten kısa süre sonra kaldırıldı. Ayrıca SteamDB üzerinden de sahte olarak işaretlendi. Oyun kısa sürede kaldırılsa da birçok oyuncu Mojang’in Minecraft’ı gerçekten Steam’e geleceğine inanarak sosyal medyaya koştu.

Kısa sürede sahte listelemeyle ilgili birçok paylaşım yapıldı, kullanıcılar bunun gerçek olup olmadığını öğrenmeye çalıştılar. Ancak gerçek bir süre sonra anlaşıldı ve heyecanları kursaklarında kaldı.

Bu listelemenin kesin olarak sahte olduğunu söyleyebiliriz ancak bir süredir Minecraft’ın Steam’e geleceğine dair söylentiler var. Birkaç hafta önce Microsoft Store üzerinden çıkan bir sızıntı da bir ihtimal gelebileceği görülmüştü. Tabii ki gerçek olup olmadığını bilmiyoruz. Zamanla göreceğiz.

Minecraft neden hiç Steam’e gelmedi?

Minecraft’ın neden hiçbir zaman Steam’e eklenmediği konusunda net bir açıklama bulunmuyor. Ancak muhtemelen bunun nedenlerinden biri Mojang’in platforma getirmeye gerek duymaması. Ne de olsa Steam olmadan tarihin en çok satan oyunu olmayı başarmış bir yapım.

Kaynak :
https://www.dualshockers.com/fake-minecraft-steam-listing-fooling-hopeful-fans/

Başa dön tuşu