Güncel GTA 5 ve RDR 2 Satış Rakamları Ortaya Çıktı

Take-Two Interactive tarafından gerçekleştirilen finansal konferans ile güncel GTA 5 ve RDR 2 satış rakamları ile ilgili açıklamalar yapıldı. Pekala her iki serinin son oyunları toplamda ne kadar sattılar? Ayrıntılar haberimizde.

Bildiğiniz üzere 2013 yılında bu yana yeni bir GTA oyunu görmüyoruz. Son gelen haberler ile GTA 6 için tam kapasiteyle geliştirilme etabına geçildiğini öğrenmiştik. Ne var ki Rockstar Games, GTA 5 dayanağını birinci günkü üzere sürdürmeye ve buna karşılık olarak meyvelerini toplamaya devam ediyor.

Güncel GTA 5 ve RDR 2 Satış Sayıları Ne Kadar Oldu?

Bu hafta içerisinde 2K Games, Rockstar Games ve taşınabilir oyun geliştiricisi Zynga’yı kapsayan kazanımlar raporunda, güncel GTA oyununun yüz yetmiş milyon ünite satışı barajına çok yaklaştığı ve net çıkarın da 1.1 milyar dolar olduğu söylendi. Hatırlayacağınız üzere Mayıs ayı içerisinde, yüz altmış beş milyon ünite satışının üstüne çıkıldığını öğrenmiştik.

Yayınlanan raporda GTA 6 oyununa da değinen Take-Two Interactive Üst Yöneticisi Strauss Zelnick, geliştirilme sürecinin uygun gittiğini ve grubun seri için, dal için ve her tipten cümbüş için yaratıcı kriteri belirleyeceğini açıkça belirtti.

Diğer yandan Red Dead Redemption 2 oyunun kırk beş milyon barajını geçtiği açıklandı. Mayıs ayında açıklanan sayı kırk dört milyondu. Öbür bir deyişle, ortadan geçen yaklaşık üç aylık müddette bir milyon oyuncu daha Yırtıcı Batı temalı oyunu satın almış.

Raporda dikkat çeken bir öbür kısım ise Zynga şirketini satın almanın ve öteki birtakım şeylerin yüz dört milyon dolarlık kayıp ile sonuçlandığı belirtiliyor. Bu noktada, şirketin % 94 oranındaki yararının dijitalden geldiği söylenmiş. Bunun içerisindeki % 75 oranındaki kısmın tüketicilerin devamlı olarak gerçekleştirdiği satın alımlar olmuş.

Bir öbür dikkat çeken nokta ise, her ne kadar GTA 5 inanılmaz başarılara imza atıyor olsa da Rockstar Games’in % 17 ile Take-Two Interactive şirketinin en küçük kısmıymış. 2K Games de % 37 iken, Zynga şirketinin ise 2023 finansal yılı genelinde kara % 45 oranında katkıda bulunması bekleniyormuş. Geriye kalan % 1 ise bağımsız yayıncı etiketi Private Label’a ayrılmış durumdaymış.

Başa dön tuşu