GTA 6’nın çıkış tarihi ve fiyatı açıklandı!

Rockstar Games‘in en bilinen oyunlarından biri olan (Grand Theft Auto) GTA serisinin, merakla beklenen son versiyonu GTA 6‘nın çıkış tarihi ve fiyatı açıklandı! Sızıntının ise, yanlışsız varsayımları ile bilinen ünlü perakende satış platformu Gamewhere tarafından ortaya çıktığını belirtelim.

GTA 6’nın çıkış tarihi ve fiyatı açıklandı!

Rockstar Games‘in en bilinen oyunlarından biri olan GTA serisinin birinci oyunu 1997 yılında oyunseverler ile buluşmuştu. Serinin son versiyonu olan GTA 5’in üzerinden tam 7 yıl geçti. Gerek kıssası gerek açık dünya yapısı ve gerçekçi grafikleriyle simülasyon tadında tecrübeler yaşatabilen GTA 5 oyuncular tarafından ziyadesiyle beğenilmiş ve önemli satış sayılarına imza atmıştı.

Tahmin edeceğiniz üzere, oyuncular tarafından GTA 6‘nın çıkış tarihi epeyce merak konusu olmakla birlikte epey bi uzun vakittir bekleniyordu. Çünkü Rockstar Games‘in de, uzun vakittir GTA 6 üzerinde çalışmalar yürüttüğü biliniyordu. GTA 6 ile ilgili bu güne kadar üretimci firma tarafından rastgele bir açıklama yapılmamasına karşın, bir çok farklı mecrada GTA 6 ile ilgili bir çok sav ortaya atıldı. Fakat sonunda merak edilen sorunun yanıtı Avusturya’lı perakende satış platformu Gamewhere tarafından ortaya çıktı.

Gameware sitesinde yer alan bilgilere nazaran oyunun 2020 yılının sonlarına doğru satışa çıkarılması bekleniyor. Ayrıyeten sitede Grand Theft Auto 6’nın yalnızca PlayStation 4, Xbox One ve PC sürümleri için çıkarılacağı bilgisi de yer alıyor. Şu an PlayStation 5 ve Xbox Series X için ise rastgele bir bilgi bulunmuyor. Gameware, listesinde dikkat çeken bir diğer ayrıntı ise oyunların Grand Theft Auto 6 D1 Edition olarak listelenmiş olması. D1 Edition’ın ne mana taşıdığı şimdi bilinmezliğini koruyor. 

GTA 6’nın sitede belirtilen satış fiyatları ise şu biçimde;

  • PC için; 59,99 Euro
  • PlayStation 4 için; 69,99 Euro
  • Xbox One için; 69,99 Euro
Başa dön tuşu